Marek Olszewski kandydatem na szefa Polskiej Organizacji Turystycznej

ROL

Jak podało Ministerstwo Sportu i Turystyki komisja konkursowa uznała Marka Olszewskiego, menedżera hotelarza, za najlepszego kandydata na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej

Dzisiaj komisja przesłuchiwała pięciu z dziesięciu kandydatów, którzy się zgłosili. Pięciu, bo pięć zgłoszeń nie spełniało wymogów formalnych.

„W toku naboru zespół wyłonił dwóch kandydatów, których zgodnie z procedurą, przedstawił Ministrowi Sportu i Turystki. Wymagania określone w ogłoszeniu o naborze w największym stopniu spełnił Pan Marek Olszewski i to on został przez Ministra Witolda Bańkę zarekomendowany do objęcia stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej” – czytamy w komunikacie.

Minister wystąpił już o opinię do Rady POT na temat kandydata.

Jak pisze MSiT, Olszewski to menedżer z 30-letnim doświadczeniem w branży hotelarsko-turystycznej. Zarządzał licznymi podmiotami sektora turystyki uzdrowiskowo-wypoczynkowej. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora w kompleksie Sandra Spa w Pogorzelicy. Wcześniej był m.in. dyrektorem Centrum Medyczno-Uzdrowiskowego Etna w Kołobrzegu i prezesem Uzdrowiska Kołobrzeg.

W przeszłości szefował też uzdrowisku w Świeradowie Zdroju i dyrektorował Przedsiębiorstwu Państwowemu Uzdrowisko Kamień Pomorski. Prowadził też własną działalność związaną z rynkiem usług turystycznych oraz współpracował m.in. z biurem podróży Sports-Tourist.

Marek Olszewski jest magistrem ekonomii. Ukończył Wydział Ekonomiki Produkcji Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył liczne szkolenia, kursy, „sesje strategiczne z zakresu zarządzania uzdrowiskami i hotelami”. Ma uprawnienia pilota wycieczek.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Znów strajk w British Airways. Kolejne loty odwołane

Brytyjski przewoźnik zaczął odwoływać loty przewidziane 27 września w związku z planowanym kolejnym strajkiem ...

Nocna nawałnica zatrzymała 102 pociągi

Trwają intensywne prace służb technicznych przywracających drożności linii kolejowych. Nocna nawałnica zatrzymała 102 pociągi. ...

Przez Google.pl można już rezerwować hotele

Google wprowadził do wersji wyszukiwarek prowadzonych w językach wybranych krajów możliwość rezerwowania hoteli. Wcześniej ...

Malediwy chcą przedłużyć stan wyjątkowy

Prezydent Malediwów Abdullah Jamin chce przedłużenia stanu wyjątkowego. Wprowadzono go 5 lutego i miał ...

Nagroda dla turystycznego bloga „Grecja na żywo”

„Grecja na żywo”, blog tworzony przez pracowników Grecosa, ponownie w gronie laureat konkursu Power ...

Betlej: Statystycznie wyspy bezpieczniejsze dla turystów niż Polska

Wyspy Morza Śródziemnego, w tym greckie, to jedne z najbezpieczniejszych miejsc na wakacje, jeśli ...