25. targi TT Warsaw – jubileuszowe święto branży turystycznej

Filip Frydrykiewicz

50 krajów z 5 kontynentów, Polska krajem partnerskim, spotkania i konferencje branżowe – tak w skrócie rysują się najbliższe 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które za dwadzieścia dni ruszą w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

23-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 25. raz odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2017. Krajem partnerskim imprezy będzie Polska. Znany jest już program merytoryczny wydarzenia. Dla przedstawicieli branży organizatorzy planują spotkania, konferencje, prezentacje i szkolenia.

Jubileuszowe wydarzenie zgromadzi wystawców z ponad 50 krajów z 5 kontynentów, w tym najważniejsze dla zorganizowanego ruchu turystycznego: Grecja, Turcja, Egipt, Tunezja, Bułgaria, Włochy. Obecność potwierdzili też wystawcy z Albanii, Francji, Hiszpanii, Malty, Rumunii, Szwecji, Słowacji, Niemiec. Nie zabraknie też reprezentantów Bliskiego Wschodu: Palestyny, Iranu i Izraela. Grono krajów egzotycznych uzupełnią przedstawiciele Dominikany, Kuby, Tajlandii, Indonezji, Indii i Sri Lanki. Obecne będą stoiska polskich regionów, biur podróży i uzdrowisk. Prezentować się będą również hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe czy agencje turystyki aktywnej.

25. Targi TT Warsaw obfitować będą w wydarzenia dla profesjonalistów. Odbędzie się konferencja prasowa Polski jako kraju partnerskiego. Zaplanowano także szereg prezentacji tematycznych poświęconych m.in. Mołdawii, Dominikanie, Turcji i Peru, nieznanemu szerzej na polskim rynku turystycznym.

Listopadowe wydarzenie będzie dla branży turystycznej czasem podsumowań i przygotowań do kolejnego sezonu. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie debata „Czego potrzebuje polska turystyka?”. Na tytułowe pytanie będą starali się odpowiedzieć eksperci i praktycy z Polskiej Izby Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych.

Polska Izba Turystki będzie organizatorem specjalnego panelu poświęconego nowej ustawie o imprezach turystycznych i turystycznych usługach powiązanych. Z kolei serwis branżowy Turystyka.rp.pl poprowadzi kolejne spotkanie poświęcone turystyce wyjazdowej: „Turystyka wyjazdowa pod rządami nowej ustawy”, w której udział wezmą przedstawiciele największych biur podróży, organizacji branżowych, agenci turystyczny, Ministerstwa Sportu i Turystyki i Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Program targów uwzględni też prężnie rozwijającą się w ostatnich latach agroturystykę. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizuje seminarium dotyczące wykorzystania nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej. Z myślą o przedstawicielach branży MICE, zaplanowano z kolei konferencję, która będzie dotyczyła m.in. współpracy z agencjami eventowymi.

W trakcie wydarzenia odbędą się spotkania organizacji branżowych. 24 listopada zaplanowano uroczyste posiedzenie Rady Polskiej Izby Turystyki. Tego samego dnia przewidziane jest także zebranie członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Tradycyjnie imprezie towarzyszą konkursy dla wystawców. W plebiscycie „Homo Turisticus” jury wybierze najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe. Z kolei w konkursie „Fair Play Turystyki Polskiej o Kryształowy Globus” organizowanym przez MT Targi Polska i Polską Izbą Turystyki nagrodzeni zostaną polscy organizatorzy turystyki, których cechuje wysoka jakość usług, przejrzystość i zgodność działalności z przepisami.

Targi to przede wszystkim rozmowy biznesowe. Kolejny raz ostanie uruchomiona platforma stworzona we współpracy ze Stowarzyszeniem Konferencje i Kongresy w Polsce, która ułatwi umawianie spotkań w strefie B2B targów. Rejestracja w systemie będzie dostępna do 22 listopada na stronie internetowej: ttwarsaw.talkb2b.net.

O randze TT Warsaw świadczą patronaty czołowych instytucji państwowych, samorządowych i branżowych. Patronat honorowy nad targami objęli: Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki; Krzysztof Jurgiel, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki; dr Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej; Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego; Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

Wstęp na 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja, której można dokonać online. Wydarzenie trwa trzy dni w godzinach od 10.do 17. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Serbia – wypadek polskiego autobusu, kierowca nie żyje

Zginął jeden z kierowców polskiego autokaru, który miał wypadek w Serbii – poinformowała Anna ...

PIT wygrywa spór z Ministerstwem Finansów o podwójny VAT

Wojewódzki Sąd Administracyjny podzielił zdanie Polskiej Izby Turystyki i uznał, że przedsiębiorcy mają prawo ...

Siłownia równie ważna jak Wi-Fi

Możliwość uprawiania sportu staje się dla gości hotelowych tak ważna, jak kiedyś dostęp do ...

Niemiecka izba turystyczna chce rekompensat dla touroperatorów i agentów

Wyrównania strat agentów z tytułu utraconych prowizji i kosztów odwoływania wyjazdów, jakie ponoszą touroperatorzy ...

Rosyjscy hotelarze windują ceny na mistrzostwa

Nawet o 2489 procent wzrosły ceny noclegów w tych rosyjskich miastach, w których będą ...

Linie lotnicze odpowiadają za oparzenie kawą

Przewoźnik lotniczy ponosi odpowiedzialność za szkody spowodowane przewróceniem się kubka z gorącą kawą w ...