25. targi TT Warsaw – jubileuszowe święto branży turystycznej

Filip Frydrykiewicz

50 krajów z 5 kontynentów, Polska krajem partnerskim, spotkania i konferencje branżowe – tak w skrócie rysują się najbliższe 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw, które za dwadzieścia dni ruszą w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

23-25 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 25. raz odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń turystycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2017. Krajem partnerskim imprezy będzie Polska. Znany jest już program merytoryczny wydarzenia. Dla przedstawicieli branży organizatorzy planują spotkania, konferencje, prezentacje i szkolenia.

Jubileuszowe wydarzenie zgromadzi wystawców z ponad 50 krajów z 5 kontynentów, w tym najważniejsze dla zorganizowanego ruchu turystycznego: Grecja, Turcja, Egipt, Tunezja, Bułgaria, Włochy. Obecność potwierdzili też wystawcy z Albanii, Francji, Hiszpanii, Malty, Rumunii, Szwecji, Słowacji, Niemiec. Nie zabraknie też reprezentantów Bliskiego Wschodu: Palestyny, Iranu i Izraela. Grono krajów egzotycznych uzupełnią przedstawiciele Dominikany, Kuby, Tajlandii, Indonezji, Indii i Sri Lanki. Obecne będą stoiska polskich regionów, biur podróży i uzdrowisk. Prezentować się będą również hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe czy agencje turystyki aktywnej.

25. Targi TT Warsaw obfitować będą w wydarzenia dla profesjonalistów. Odbędzie się konferencja prasowa Polski jako kraju partnerskiego. Zaplanowano także szereg prezentacji tematycznych poświęconych m.in. Mołdawii, Dominikanie, Turcji i Peru, nieznanemu szerzej na polskim rynku turystycznym.

Listopadowe wydarzenie będzie dla branży turystycznej czasem podsumowań i przygotowań do kolejnego sezonu. Na szczególną uwagę zasługiwać będzie debata „Czego potrzebuje polska turystyka?”. Na tytułowe pytanie będą starali się odpowiedzieć eksperci i praktycy z Polskiej Izby Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych.

Polska Izba Turystki będzie organizatorem specjalnego panelu poświęconego nowej ustawie o imprezach turystycznych i turystycznych usługach powiązanych. Z kolei serwis branżowy Turystyka.rp.pl poprowadzi kolejne spotkanie poświęcone turystyce wyjazdowej: „Turystyka wyjazdowa pod rządami nowej ustawy”, w której udział wezmą przedstawiciele największych biur podróży, organizacji branżowych, agenci turystyczny, Ministerstwa Sportu i Turystyki i Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Program targów uwzględni też prężnie rozwijającą się w ostatnich latach agroturystykę. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zorganizuje seminarium dotyczące wykorzystania nowych technologii w promocji turystyki wiejskiej. Z myślą o przedstawicielach branży MICE, zaplanowano z kolei konferencję, która będzie dotyczyła m.in. współpracy z agencjami eventowymi.

W trakcie wydarzenia odbędą się spotkania organizacji branżowych. 24 listopada zaplanowano uroczyste posiedzenie Rady Polskiej Izby Turystyki. Tego samego dnia przewidziane jest także zebranie członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych.

Tradycyjnie imprezie towarzyszą konkursy dla wystawców. W plebiscycie „Homo Turisticus” jury wybierze najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko targowe. Z kolei w konkursie „Fair Play Turystyki Polskiej o Kryształowy Globus” organizowanym przez MT Targi Polska i Polską Izbą Turystyki nagrodzeni zostaną polscy organizatorzy turystyki, których cechuje wysoka jakość usług, przejrzystość i zgodność działalności z przepisami.

Targi to przede wszystkim rozmowy biznesowe. Kolejny raz ostanie uruchomiona platforma stworzona we współpracy ze Stowarzyszeniem Konferencje i Kongresy w Polsce, która ułatwi umawianie spotkań w strefie B2B targów. Rejestracja w systemie będzie dostępna do 22 listopada na stronie internetowej: ttwarsaw.talkb2b.net.

O randze TT Warsaw świadczą patronaty czołowych instytucji państwowych, samorządowych i branżowych. Patronat honorowy nad targami objęli: Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki; Krzysztof Jurgiel, minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ireneusz Raś, przewodniczący sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki; dr Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej; Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego; Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki.

Wstęp na 25. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie rejestracja, której można dokonać online. Wydarzenie trwa trzy dni w godzinach od 10.do 17. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gowin: Turystyka musi poczekać kilka tygodni

Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość na co najmniej kolejne tygodnie – tak wicepremier ...

LOT idzie na wojnę z Modlinem i Ryanairem

LOT złożył dzisiaj w UOKiK-u zawiadomienie o możliwym nadużyciu pozycji dominującej przez lotnisko w ...

City break – co to takiego? [4 najciekawsze kierunki]

Wykorzystałeś już cały urlop, a nadal marzą ci się przynajmniej krótkie wakacje? A może ...

Kuba w Warszawie: Przyjeżdżajcie, inwestujcie

W zeszłym roku Polacy byli pod względem liczebności turystów dwunastą nacją na Kubie. Ale ...

Turystyka w pandemii – które kraje straciły najwięcej?

Stany Zjednoczone, Hiszpania i Francja to kraje, które finansowo najwięcej straciły z powodu ograniczeń ...

Thomas Cook prowadzi rozmowy ostatniej szansy

Jeśli Thomas Cook nie dogada się z wierzycielami w sprawie brakujących mu do płynności ...