Do Egiptu z e-wizą

Fot. visa2egypt.gov.eg

Egipt uruchomił długo zapowiadany system elektronicznego kupowania wizy. Turyści, także z Polski, mogą zapłacić za dokument on-line, dzięki czemu unikną stania w kolejce na lotnisku

Prezydent Egiptu Abdel Fatah el-Sissi oficjalnie poinformował o uruchomieniu portalu do kupowania wiz w czasie konferencji poświęconej technologii informacyjnej i komunikacyjnej, która odbyła w zeszłą niedzielę w Kairze. System zapowiadany był przez kilkanaście miesięcy. Obecnie turyści z 46 krajów, w tym także z Polski, mogą zamówić i opłacić przez internet dokument uprawniający do wjazdu do Egiptu. Strona działa w języku angielskim, arabskim, francuskim, rosyjskim, chińskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim.

Proces podzielono na kilka kroków. Po utworzeniu konta na portalu visa2egypt.gov.eg, należy potwierdzić rejestrację, a następnie zalogować się i wybrać polecenie „aplikuj teraz”. Kolejny etap to wybór rodzaju dokumentu. Wiza jednokrotnego przekroczenia granicy kosztuje 25 dolarów, wielokrotna – 60 dolarów. Trzeba też wypełnić formularz i uiścić opłatę za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Po zaakceptowaniu zgłoszenia, internauta otrzyma link do finalnego dokumentu, który należy wydrukować, by pokazać go na granicy.

Egipt zaleca, by o e-wizę występować najpóźniej na 7 dni przed planowaną podróżą. Osoby, które nie chcą korzystać z tego systemu, będą mogły nadal dopełniać formalności na granicy. Należy pamiętać, że podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju wizy, urzędnicy imigracyjni mają prawo odmówić wpuszczenia obcokrajowca na teren kraju bez podania przyczyny.

By przekroczyć granicę, poza wizą trzeba mieć paszport ważny jeszcze przez co najmniej 8 miesięcy i dane dotyczące podróży, takie jak rezerwacja hotelowa lub inny dokument świadczący o turystycznym charakterze wizyty. W przypadku odwiedzin rodziny czy wyjazdów służbowych potrzebne będzie pisemne oświadczenie firmy lub zaproszenie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Orbis zwiększa obłożenie, ceny i zyski

Po trzech kwartałach EBITDA hotelarskiej grupy wyniosła 394,9 mln złotych, co oznacza wzrost o ...

Unia chce uczciwej konkurencji na niebie

Unia Europejska zaproponowała nowe przepisy do walki z nieuczciwą konkurencją, by chronić europejskie linie ...

Ukraińcom się poprawia, więc latają więcej

W styczniu ukraińskie linie lotnicze przewiozły 676,5 tysiąca pasażerów. To o ponad połowę więcej, ...

Horała: Inwestowanie miliardów w Okęcie nie ma sensu

– Ostrożność każe powiedzieć 2027-2028 rok. Pełna funkcjonalność pewnie dwa lata później. Analiza, co ...

TripAdvisor pierwszy raz nagradza wycieczki

Gotowanie w Toskanii, zwiedzanie na rowerze Berlina, śniadanie w Watykanie – to najciekawsze wycieczki ...

Focus Hotels wkroczył do Poznania

Swój pierwszy hotel otworzyła w Poznaniu sieć Focus. Trzygwiazdkowy obiekt stanął przy ulicy Serafitek ...