Rekordowa popularność Hiszpanii

Fot. Filip Frydrykiewicz

W 2019 roku liczba turystów zagranicznych, którzy odwiedzili Hiszpanię doszła do rekordowej wielkości 83,7 miliona. To siódmy rok z rzędu wzrostu — podała minister przemysłu i turystyki Reyes Maroto.

– Liczba przyjezdnych zwiększyła się tym samym o 1 procent — powiedziała na konferencji prasowej w Madrycie, jak relacjonuje agencja Reutera. — Z optymizmem patrzymy też na 2020 rok, bo mamy silną i skonsolidowaną branżę, zdolną podejmować czekające nas wyzwania — dodała, nie przedstawiając jednak żadnych liczb.

CZYTAJ TEŻ: Hiszpania chce zatrzymać turystów

W ubiegłym roku wzrosła liczba gości z Azji i ze Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie spadła z Wielkiej Brytanii i Niemiec, z których tradycyjnie przyjeżdża najwięcej gości.

Minister Maroto poinformowała, że zachęcanie do przyjazdu mieszkańców innych krajów będzie jednym z głównych zadań jej resortu w ramach współpracy z nimi przez cały rok, a nie tylko w szczycie sezonu letnich urlopów — pisze Reuter.

Hiszpania jest po Francji drugim na świecie krajem tak licznie odwiedzanym przez turystów. Turystyka przynosi jej 12 procent produktu krajowego brutto.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Odnalazł się właściciel bagażu na lotnisku

Odnalazł się właściciel bagażu pozostawionego na Lotnisku Chopina, z powodu którego ewakuowano 300 osób ...

Branża turystyczna: Turystyka polska jak „Titanic”. Szalupy dla nielicznych

Zwolnienia z ZUS i postojowego dla większej grupy ludzi żyjących z turystyki, zasiłków dla ...

Lekarz chorób zakaźnych: Na stoku wirus niegroźny

Na stoku nikt się nie całuje, wszyscy noszą maski i kaski, wieje wiatr, więc ...

LOT zawiesza rejsy do Chin – z powodu koronawirusa

W związku z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa ...

Japończycy podzieleni w sprawie promocji kraju

Dziennik „Japan Times” nie szczędzi słów krytyki opublikowanej właśnie broszurze japońskiego ministerstwa gospodarki, handlu ...

Marcin Wujec nowym prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych wybrał nowego prezesa. Wcześniej Walne Zgromadzenie OSAT przyjęło sprawozdanie ...