Warszawscy przewodnicy: Zwiedzanie z nami to będzie bomba

Fot. www.facebook.com/zwiedzajWarszawo

Przewodnicy po Warszawie połączyli siły i w ramach akcji „Zwiedzaj Warszawo” sprzedają vouchery na wycieczki.

Z powodu pandemii tysiące przewodników w Polsce straciły źródło dochodów. Ci z Warszawy połączyli siły i wystartowali z akcją pod hasłem „Zwiedzaj Warszawo”. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl sprzedają vouchery na wycieczki.

„Jesteśmy zawodowymi przewodnikami po Warszawie. Z dnia na dzień straciliśmy środki do życia. Wielu z was straci w tym roku wakacje za granicą. Możemy sobie nawzajem pomóc. Gdy minie zagrożenie epidemiczne, do restauracji, sklepów i kin klienci wrócą szybko. Niestety, turystyka będzie się podnosić znacznie dłużej. Boimy się o brak dochodów przez długie miesiące, dlatego postanowiliśmy działać” – piszą organizatorzy akcji na swoim profilu na Facebooku i na zrzutce.pl.

CZYTAJ TEŻ: Dolny Śląsk zachęca do przyjazdu i szykuje vouchery

– Przygotowaliśmy 12 spacerów tematycznych, z którymi wystartujemy w wakacje, po zniesieniu zakazu zgromadzeń do 50 osób i otwarciu instytucji kultury, co ma nastąpić w trzecim etapie rządowego planu odmrażania gospodarki – wyjaśnia w rozmowie z Turystyką.rp.pl warszawska przewodniczka Izabela Danił. – Wówczas każdy, kto kupił voucher, będzie mógł zapisać się na konkretny termin. Każdy spacer będzie się odbywał przez co najmniej dwa miesiące, dwa razy w tygodniu – dodaje.

W akcji uczestniczy ośmiu przewodników, w razie dużego zainteresowania spacerami do współpracy zostaną zaproszeni kolejni.

„Kupując voucher już dziś, pozwolisz nam przetrwać najbliższe tygodnie i miesiące. My zaś sprawimy, że zwiedzając z nami Warszawę, nie pożałujesz odwołanego wyjazdu do Rzymu czy Barcelony” – obiecują przewodnicy. „Zaraz po epidemii ruszamy w miasto! Już dziś kup bilet na jedną z naszych 12 wycieczek. Albo na wszystkie!” – apelują.

– Wielu przewodników żyje wyłącznie z oprowadzania, dlatego teraz znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. A ruch turystyczny będzie wracał powoli, o ile w ogóle w tym roku wróci – mówi Izabela Danił.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjczycy: Warszawa lepsza (tańsza) od Krakowa

Przewodnicy zapraszają między innymi na spacer po Starym Mieście i okolicach, szlakami warszawskich legend i bohaterów (dla dzieci), getcie warszawskim, cmentarzu żydowskim przy ulicy Okopowej, Łazienkach Królewskich, Muranowie szlakiem murali, warszawskim city od Pałacu Kultury do Ronda Daszyńskiego, Zamku Królewskim, zoo, a także na rejs po Wiśle z opowieściami o Warszawie i nadwiślańskiej przyrodzie.

– Sam spacer kosztuje tylko 20 złotych, w ceny droższych wycieczek wliczone są bilety wstępu albo koszt wynajęcia łodzi – mówi Izabela Danił. Najwięcej, bo 75 złotych, kosztuje rejs po Wiśle.

Zbiórka wystartowała na początku kwietnia, do dziś na jej konto wpłynęło prawie 8 tysięcy złotych (174 wpłaty).

„Wakacje w Barcelonie albo Tajlandii chyba w tym roku nie wypalą. No i git! Nareszcie czas na Warszawę! Zawsze narzekasz, że nie masz dla niej czasu. Zwiedzanie z nami to będzie bomba. Kto nie kupi, ten trąba!” – piszą przewodnicy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Japonia lepiej sprawdzi, kto wyjeżdża z kraju

Cudzoziemcy wyjeżdżający z Japonii będą dokładniej sprawdzani w portach i na lotniskach. Zaostrzenie kontroli ...

Niemiecka branża turystyczna przeciw dyskryminacji

„Tak dla otwartości na świat” to hasło deklaracji podpisanej przez najważniejsze niemieckie organizacje turystyczne. ...

Niemcy znoszą generalne ostrzeżenie przed podróżami

Niemcy odpuszczą ostrzeżenie przed podróżami do wszystkich krajów świata. Minister spraw zagranicznych ogłosił, że ...

Merkel: Trzeba sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne

Można sprawić, by podróżowanie nie było atrakcyjne i przyjemne, choćby przez kwarantannę – miała ...

Prezydent podpisał drugi rok dla voucherów

Przedłużenie o kolejny rok działania voucherów wydawanych przez biura podróży i przesunięcie o osiem ...

Betlej: Polska na dobrej drodze do zahamowania zakażeń już w wakacje

Stopień zaszczepienia gwarantujący widoczny postęp w ograniczaniu rozpowszechniania się koronawirusa i poprawę wskaźników epidemicznych ...