Warszawscy przewodnicy: Zwiedzanie z nami to będzie bomba

Fot. www.facebook.com/zwiedzajWarszawo

Przewodnicy po Warszawie połączyli siły i w ramach akcji „Zwiedzaj Warszawo” sprzedają vouchery na wycieczki.

Z powodu pandemii tysiące przewodników w Polsce straciły źródło dochodów. Ci z Warszawy połączyli siły i wystartowali z akcją pod hasłem „Zwiedzaj Warszawo”. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl sprzedają vouchery na wycieczki.

„Jesteśmy zawodowymi przewodnikami po Warszawie. Z dnia na dzień straciliśmy środki do życia. Wielu z was straci w tym roku wakacje za granicą. Możemy sobie nawzajem pomóc. Gdy minie zagrożenie epidemiczne, do restauracji, sklepów i kin klienci wrócą szybko. Niestety, turystyka będzie się podnosić znacznie dłużej. Boimy się o brak dochodów przez długie miesiące, dlatego postanowiliśmy działać” – piszą organizatorzy akcji na swoim profilu na Facebooku i na zrzutce.pl.

CZYTAJ TEŻ: Dolny Śląsk zachęca do przyjazdu i szykuje vouchery

– Przygotowaliśmy 12 spacerów tematycznych, z którymi wystartujemy w wakacje, po zniesieniu zakazu zgromadzeń do 50 osób i otwarciu instytucji kultury, co ma nastąpić w trzecim etapie rządowego planu odmrażania gospodarki – wyjaśnia w rozmowie z Turystyką.rp.pl warszawska przewodniczka Izabela Danił. – Wówczas każdy, kto kupił voucher, będzie mógł zapisać się na konkretny termin. Każdy spacer będzie się odbywał przez co najmniej dwa miesiące, dwa razy w tygodniu – dodaje.

W akcji uczestniczy ośmiu przewodników, w razie dużego zainteresowania spacerami do współpracy zostaną zaproszeni kolejni.

„Kupując voucher już dziś, pozwolisz nam przetrwać najbliższe tygodnie i miesiące. My zaś sprawimy, że zwiedzając z nami Warszawę, nie pożałujesz odwołanego wyjazdu do Rzymu czy Barcelony” – obiecują przewodnicy. „Zaraz po epidemii ruszamy w miasto! Już dziś kup bilet na jedną z naszych 12 wycieczek. Albo na wszystkie!” – apelują.

– Wielu przewodników żyje wyłącznie z oprowadzania, dlatego teraz znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. A ruch turystyczny będzie wracał powoli, o ile w ogóle w tym roku wróci – mówi Izabela Danił.

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjczycy: Warszawa lepsza (tańsza) od Krakowa

Przewodnicy zapraszają między innymi na spacer po Starym Mieście i okolicach, szlakami warszawskich legend i bohaterów (dla dzieci), getcie warszawskim, cmentarzu żydowskim przy ulicy Okopowej, Łazienkach Królewskich, Muranowie szlakiem murali, warszawskim city od Pałacu Kultury do Ronda Daszyńskiego, Zamku Królewskim, zoo, a także na rejs po Wiśle z opowieściami o Warszawie i nadwiślańskiej przyrodzie.

– Sam spacer kosztuje tylko 20 złotych, w ceny droższych wycieczek wliczone są bilety wstępu albo koszt wynajęcia łodzi – mówi Izabela Danił. Najwięcej, bo 75 złotych, kosztuje rejs po Wiśle.

Zbiórka wystartowała na początku kwietnia, do dziś na jej konto wpłynęło prawie 8 tysięcy złotych (174 wpłaty).

„Wakacje w Barcelonie albo Tajlandii chyba w tym roku nie wypalą. No i git! Nareszcie czas na Warszawę! Zawsze narzekasz, że nie masz dla niej czasu. Zwiedzanie z nami to będzie bomba. Kto nie kupi, ten trąba!” – piszą przewodnicy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Branża turystyczna – przyszłość dobrze się zapowiada

74 procent przedstawicieli branży turystycznej, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez targi turystyczne ...

Marzec niekorzystny dla hoteli z pięcioma gwiazdkami

Średnio nocleg w hotelu w marcu kosztował 250,86 złotego, czyli o 4,41 procent więcej ...

Tripsomnia.com z trzymilionowym wsparciem

Polski start-up Tripsomnia.com, działający jako platforma do rezerwacji wycieczek i atrakcji turystycznych, a także ...

LOT dostanie kontrakt na loty z Wilna do Londynu

LOT wygrał przetarg litewskiego Ministerstwa Transportu na obsługę połączenia z Wilna na lotnisko London ...

Egipska turystyka rozwija się coraz szybciej

17,8 miliona turystów odwiedziło Egipt w zeszłym roku, wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ...

Prezes FAA przetestuje boeinga MAX. Ale do niego nie wsiądzie

W tym tygodniu Steve Dickson, prezes amerykańskiego regulatora ruchu lotniczego, Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA), ...