Tatry Mountain Resorts wymieniły prezesa i zarząd

Igor Rattaj wcześniej zasiadał w fotelu przewodniczącego rady nadzorczej TMR. Fot. materiały prasowe

Igor Rattaj został prezesem spółki Tatry Mountain Resorts (TMR). Zastąpił Bohuša Hlavatý’nego, który po 11 latach ustąpił z tego stanowiska. Są też inne zmiany.

Jak czytamy w komunikacie firmy, nastąpiła „standardowa wymiana pokoleniowa, którą kierownictwo rozważało już wcześniej, a kryzys związany z COVID-19 i jego skutki ekonomiczne tylko przyspieszyły decyzję”. Hlavatý nadal będzie związany z firmą, teraz jako przewodniczący jej rady nadzorczej.

Stanowisko dyrektora generalnego TMR do końca roku finansowego 2020 pozostanie nieobsadzone, m.in. z uwagi na oszczędności – czytamy w komunikacie.

Igora Rattaja rada nadzorcza wybrała 30 kwietnia 2020 r. W zarządzie znaleźli się także Čeněk Jílek, obecnie zajmujący stanowisko CCO i Jozef Hodek, aktualnie członek zarządu i CFO. Obaj przejmą zarząd nad poszczególnymi strukturami organizacyjnymi spółki. Andrej Devečka i Branislav Gábriš ustępują z funkcji członków zarządu 28 kwietnia 2020 r.. Przy czym Devečka wejdzie w skład rady nadzorczej TMR.

Za Hlavaty’ego spółka stała się liderem w Europie Środkowej i Wschodniej w zarządzaniu ośrodkami górskimi, parkami rozrywki, hotelami i usługami dodatkowymi w turystyce. Jej majątek powiększył się o ponad 250 mln euro.i TMR inwestował w ośrodki narciarskie, aquapark, park rozrywki, hotele i pola golfowe na Słowacji, w Polsce, Czechach i w Austrii. TMR wszedł też na trzy giełdy papierów wartościowych w regionie.

– Kierowanie spółką w tym okresie spada na barki zarządu. Stan ten uważam za tymczasowy, właściwie powołaliśmy coś w rodzaju sztabu kryzysowego, który przeprowadzi spółkę przez ten trudny okres – mówi cytowany w komunikacie Igor Rattaj.

Igor Rattaj wcześniej był przewodniczącym rady nadzorczej TMR. Ma rozległe doświadczenie w finansach. Sprawował funkcję członka zarządu spółki 1. Garantovana. Ponadto był i jest członkiem rad nadzorczych, prezesem lub członkiem zarządu i rad zarządczych oraz zarządzającym kilku spółek. Był dyrektorem ds. obrotu papierami wartościowymi w spółce J&T Securities.
Wcześniej pełnił stanowisko wiceprezesa zarządu i dyrektora pionu bankowości prywatnej w banku Podnikatelská Banka w Pradze. Obecnie jest głównym akcjonariuszem TMR.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Marcin Wujec nowym prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych wybrał nowego prezesa. Wcześniej Walne Zgromadzenie OSAT przyjęła sprawozdanie ...

Wizz Air wybrał lżejsze fotele

Wizz Air zamówił fotele do 110 swoich airbusów A321neo. Model nazwany Essenza dostarczy firma ...

Portugalia nową gwiazdą niemieckiej turystyki

O 11 procent zwiększyła się w 2016 roku liczba Niemców podróżujących do Portugalii – ...

Marka hotelowa Mövenpick wkracza do Polski

Pięciogwiazdkowy hotel Mövenpick powstanie w Kołobrzegu. Będzie to pierwszy obiekt tej luksusowej, szwajcarskiej marki ...

Piloci SAS strajkują

Piloci linii lotniczych SAS ze Szwecji, Norwegii i Danii rozpoczęli strajk. Oznacza to odwołanie ...

Gołdap – Mazurski Zdrój EDEN-em 2019 roku

Gołdap – Mazurski Zdrój została zwycięzcą konkursu EDEN na najlepsze europejskie miejsca turystyczne przestrzegające ...