Tatry Mountain Resorts wymieniły prezesa i zarząd

Igor Rattaj wcześniej zasiadał w fotelu przewodniczącego rady nadzorczej TMR. Fot. materiały prasowe

Igor Rattaj został prezesem spółki Tatry Mountain Resorts (TMR). Zastąpił Bohuša Hlavatý’nego, który po 11 latach ustąpił z tego stanowiska. Są też inne zmiany.

Jak czytamy w komunikacie firmy, nastąpiła „standardowa wymiana pokoleniowa, którą kierownictwo rozważało już wcześniej, a kryzys związany z COVID-19 i jego skutki ekonomiczne tylko przyspieszyły decyzję”. Hlavatý nadal będzie związany z firmą, teraz jako przewodniczący jej rady nadzorczej.

Stanowisko dyrektora generalnego TMR do końca roku finansowego 2020 pozostanie nieobsadzone, m.in. z uwagi na oszczędności – czytamy w komunikacie.

Igora Rattaja rada nadzorcza wybrała 30 kwietnia 2020 r. W zarządzie znaleźli się także Čeněk Jílek, obecnie zajmujący stanowisko CCO i Jozef Hodek, aktualnie członek zarządu i CFO. Obaj przejmą zarząd nad poszczególnymi strukturami organizacyjnymi spółki. Andrej Devečka i Branislav Gábriš ustępują z funkcji członków zarządu 28 kwietnia 2020 r.. Przy czym Devečka wejdzie w skład rady nadzorczej TMR.

Za Hlavaty’ego spółka stała się liderem w Europie Środkowej i Wschodniej w zarządzaniu ośrodkami górskimi, parkami rozrywki, hotelami i usługami dodatkowymi w turystyce. Jej majątek powiększył się o ponad 250 mln euro.i TMR inwestował w ośrodki narciarskie, aquapark, park rozrywki, hotele i pola golfowe na Słowacji, w Polsce, Czechach i w Austrii. TMR wszedł też na trzy giełdy papierów wartościowych w regionie.

– Kierowanie spółką w tym okresie spada na barki zarządu. Stan ten uważam za tymczasowy, właściwie powołaliśmy coś w rodzaju sztabu kryzysowego, który przeprowadzi spółkę przez ten trudny okres – mówi cytowany w komunikacie Igor Rattaj.

Igor Rattaj wcześniej był przewodniczącym rady nadzorczej TMR. Ma rozległe doświadczenie w finansach. Sprawował funkcję członka zarządu spółki 1. Garantovana. Ponadto był i jest członkiem rad nadzorczych, prezesem lub członkiem zarządu i rad zarządczych oraz zarządzającym kilku spółek. Był dyrektorem ds. obrotu papierami wartościowymi w spółce J&T Securities.
Wcześniej pełnił stanowisko wiceprezesa zarządu i dyrektora pionu bankowości prywatnej w banku Podnikatelská Banka w Pradze. Obecnie jest głównym akcjonariuszem TMR.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PAŻP: 46 milionów złotych na nowe radary

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej podpisała umowę z Konsorcjum B&W na wybudowanie czterech nowych Ośrodków ...

Hiszpania bliska rekordu turystów, mimo lekkiego spadku

W październiku Hiszpanię odwiedziło 7,6 mln turystów zagranicznych, o 0,3 proc. mniej niż rok ...

Majorka – mieszkania nie dla turystów

Właściciele mieszkań w Palmie na Majorce nie będą mogli wynajmować ich turystom – postanowiły ...

Chinom nie podobają się hotelowe strony internetowe

Chiński urząd do spraw turystyki nakazał wszystkim międzynarodowym sieciom hotelarskim skontrolowanie map i systemów ...

LOT nadal bez pomocy publicznej

W związku z pandemią europejskie linie lotnicze dostały od swoich państw w sumie 50 ...

Best-Reisen daje agentom więcej zarobić

Niemiecka kooperatywa biur agencyjnych wprowadza pakiet usług dodatkowych. Za 20 euro agent w imieniu ...