60 milionów złotych dla dolnośląskiej branży turystycznej

Fot. umwd.dolnyslask.pl

Samorząd województwa dolnośląskiego wesprze 60 milionami złotych firmy turystyczne z regionu borykające się ze skutkami pandemii.

Urząd marszałkowski przeznaczy 60 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 na dofinansowanie firm dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa – poinformował na wczorajszej telekonferencji prasowej marszałek Cezary Przybylski.

Mogą się o nie ubiegać mikro- i małe przedsiębiorstwa działające w dziedzinach sportu, rekreacji, kultury i rozrywki, a także organizatorzy turystyki, agenci turystyczni, hotelarze i restauratorzy, którzy: rozpoczęli działalność nie później niż 1 grudnia 2019 roku, mają siedzibę i działają w województwie dolnośląskim, zanotowali spadek przychodów ze sprzedaży o co najmniej 50 procent w wybranym miesiącu od marca do maja w porównaniu do uśrednionych miesięcznych obrotów z roku 2019, na dzień 31 grudnia 2019 roku nie zalegają z podatkami i składkami na ubezpieczenie społeczne.

CZYTAJ TEŻ: Małopolska: Razem dla turystyki

Nabór wniosków przeprowadzi Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca. Będzie je można składać przez aplikację generator wniosków o dofinansowanie EFRR od 23 czerwca od godziny 8 do 26 czerwca do godziny 15 lub do przekroczenia 150 procent przewidzianej alokacji – w tym momencie generator zostanie zablokowany i nie będzie przyjmował kolejnych wniosków.

Wielkość dofinansowania zostanie wyliczona na podstawie stanu zatrudnienia – jego minimalna kwota to 23,5 tysiąca złotych przy jednym etacie, a maksymalna 164,7 tysiąca przy 49 pełnych etatach. Dotacja będzie bezzwrotna, jeśli przedsiębiorca nie zamknie firmy przez co najmniej trzy miesiące od złożenia wniosku.

Pakiety pomocowe dla branży turystycznej ogłosiły też w marcu i kwietniu zarządy województw małopolskiego (Małopolska Tarcza Antykryzysowa o wartości 325 milionów złotych) i śląskiego (Śląski Pakiet dla Turystyki o wartości 3,5 miliona złotych).

ZOBACZ TAKŻE: Śląsk z pakietem pomocowym dla turystyki

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Unia chce uczciwej konkurencji na niebie

Unia Europejska zaproponowała nowe przepisy do walki z nieuczciwą konkurencją, by chronić europejskie linie ...

Ruszył „Bezpieczny autokar – ferie 2017”

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego (ITD) zaczęli kontrolować pojazdy i kierowców wiozących uczniów na zimowy ...

Traveldata: Może po wyborach ludzie pomyślą o wakacjach?

Obawy o zdrowie i portfele powodują, że trudno o popyt na wycieczki zagraniczne. W ...

Nowy warunek – do Grecji tylko z kodem QR

Co najmniej na 48 godzin przed wjazdem do Grecji turyści muszą wypełnić dokument, w ...

Hotelarze z Kanarów chcą mieć swoją linię lotniczą

Po upadku Thomasa Cooka hotelarze z Wysp Kanaryjskich zaczęli pracować nad stworzeniem własnej linii ...

Koronakryzys zakończy erę all inclusive?

Po koronakryzysie turystyka będzie wyglądać inaczej, twierdzą przedstawiciele tureckiej branży turystycznej. Ich zdaniem wyżywienie ...