Anna Salamończyk-Mochel kandydatką na wiceprezesa POT

Fot. materiały Fundacji GPW

Prezes Fundacji GPW Anna Salamończyk-Mochel jest kandydatką na wiceprezesa Polskiej Organizacji Turystycznej – dowiadujemy się nieoficjalnie. Jeśli obejmie stanowisko, będzie odpowiedzialna za wdrożenie i przebieg programu Polskiego Bonu Turystycznego.

Anna Salamończyk-Mochel wzięła udział w konkursie na wiceprezesa, rozpisanym przez Polską Organizację Turystyczną pod koniec czerwca. Kandydaci mieli czas na składanie aplikacji do 10 lipca. Według naszych informacji zgłosiło się sześcioro kandydatów, z których dwóch już na początku odpadło ze względów formalnych. Pozostali byli egzaminowani przez komisję konkursową, która przedstawiła jako najlepszych troje z nich prezesowi POT Robertowi Andrzejczykowi.

ZOBACZ TEŻ: POT pokaże Polskę rodzimym agentom turystycznym

Andrzejczyk wybrał Annę Salamończyk-Mochel. Jutro poprosi o zaopiniowanie tej kandydatury Radę POT, która zbiera się w Gdańsku. Jej opinia nie jest jednak wiążąca dla prezesa. Mianował on na przykład kandydata z poprzedniego konkursu na swojego zastępcę, Arkadiusza Oponia, mimo że Rada oceniła go niejednoznacznie – trzy głosy za, trzy przeciw przy czterech wstrzymujących się.

Dotychczasowa ścieżka kariery zawodowej Salamończyk-Mochel była ściśle związana z osobą lidera partii Razem Jarosława Gowina. Pracowała bowiem w Wyższej Szkole Europejskiej imienia Józefa Tischnera w Krakowie, kiedy Gowin był jej rektorem. Później także polityk zatrudniał ją w swoim biurze poselskim.

Po objęciu rządów przez Zjednoczoną Prawicę Anna Salamończyk-Mochel została członkiem zarządu i dyrektorem programu Erasmus+ w podległej Ministerstwu Edukacji Narodowej Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). Odpowiadała tam za promocję. Obecnie jest prezesem Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych, zajmującej się wspieraniem edukacji ekonomicznej.

Nowa wiceprezes ma być odpowiedzialna za wdrożenie programu Polskiego Bonu Turystycznego.

Jak pisaliśmy wczoraj, jest już gotowy projekt rozporządzenia ministra rozwoju w sprawie zmiany statutu Polskiej Organizacji Turystycznej. Zmiana ma polegać na wyodrębnieniu w strukturze tej agendy państwa oddziału zamiejscowego. Kiedy już powstanie, ma się zająć obsługą bonu turystycznego.

CZYTAJ WIĘCEJ: W POT powstanie nowy dział – do obsługi bonu turystycznego

Prace nad ustawą o Polskim Bonie Turystycznym zakończył wczoraj Sejm, czeka ona jeszcze tylko na podpis swego projektodawcy, czyli prezydenta Andrzeja Dudy.

Zgodnie z ustawą to POT zajmie się wdrażaniem i nadzorowaniem całego procesu (systemy informatyczne powstaną w ZUS), szczególnie współpracą z hotelarzami i przedsiębiorcami turystycznymi, z których usług mają korzystać beneficjenci bonów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Słaba sprzedaż południowych kierunków w Niemczech

W kwietniu wycieczki do krajów basenu Morza Śródziemnego sprzedawały się u niemieckich agentów lepiej ...

Wizz Air wzmocni rejsy z Ukrainy do Polski

Wizz Air planuje uruchomić z nowego portu, w Zaporożu na wschodzie Ukrainy, sześć połączeń, ...

Przez mundial „lasty” idą słabo

Przedstawiciele niemieckiej i brytyjskiej branży turystycznej narzekają na słabą sprzedaż przecenionych ofert. Według tamtejszych ...

Przedwyborcze obietnice o pendolino zrujnowały rozkład jazdy

Przedwyborcze obietnice zwiększenia do 200 km/h prędkości ekspresów między Warszawą a Trójmiastem zrujnowały rozkład ...

Atak zimy sparaliżował południowe Niemcy

Obfite opady śniegu i zamarzający deszcz spowodowały paraliż komunikacyjny w południowych Niemczech. Doszło do ...

Krokusowy rekord turystów w Tatrach

Padł rekord wszech czasów w liczbie zwiedzających Dolinę Chochołowską w Tatrach. W miniony weekend ...