National Geographic: Malmö jak kulinarne ONZ

Filip Frydrykiewicz

Malmö to jedno z najlepszych miejsc, do których warto odbyć w tym roku podróż – poleca magazyn „National Geographic”

Redakcja amerykańskiego wydania magazynu National Geographic wskazała Malmö jako ósme z 21 miejsc wartych odwiedzenia w 2018 roku i drugie, po Wiedniu, w Europie. W uzasadnieniu wyboru czytamy, że Malmö to dom, w którym mieszkają przedstawiciele prawie 180 narodowości. Trzecie pod względem do wielkości miasto Szwecji ma 450 różnorodnych restauracji dzięki czemu jawi się niczym kulinarna Organizacja Narodów Zjednoczonych. Wielbiciele smaków z całego świata przybywają do Malmö, aby spróbować wyśmienitych potraw stołu szwedzkiego oferującego wszystko – od wyrafinowanej i nowoczesnej kuchni nordyckiej po falafel z ulicznego food trucka.

Jak przypomina polskie biuro Visit Sweden, Malmö jest znakomicie skomunikowane z Polską za sprawą licznych połączeń lotniczych z największych miast w kraju. – Bezpośrednio do Malmö można polecieć z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania (Wizz Airem) i Krakowa (Ryanairem). Lotnisko Malmö-Sturup położone jest 28 km na południowy wschód od miasta. Do centrum Malmö oraz z powrotem, a także do Lund, kursują autobusy, których odjazdy zsynchronizowane są z rozkładem lotów. Bilety autobusowe można rezerwować przez internet: www.flygbussarna.se/en/malmo.

Do Malmö można się też dostać przez Kopenhagę – bezpośrednio samolotem z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i z Krakowa. SAS-em, LOT-em lub Norwegianem, skąd przez most i tunel przez cieśninę Sund można dojechać pociągiem w ciągu 24 minut do centrum Malmö.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt nie przestanie dopłacać do czarterów

Program dopłat do lotów czarterowych realizowany przez egipski rząd kończy się 31 października. Już ...

Do Wielkiej Brytanii też bez laptopa w samolocie

W ślad za Stanami Zjednoczonymi brytyjski rząd poinformował o wprowadzeniu zakazu wnoszenia większych urządzeń ...

Lublin bije rekordy i buduje terminal

W 2018 roku lotnisko w Lublinie obsłużyło ponad 455 tysięcy pasażerów, najwięcej w swojej ...

Wielka Brytania promuje się przez Airbnb

Narodowa Agencja ds. Turystyki VisitBritain/VisitEngland współpracuje z Airbnb przy promocji rodzimych atrakcji turystycznych. Kontrakt ...

Otwarcie granic – wiceminister podał możliwą datę

15 czerwca – to według wiceszefa Ministerstwa Aktywów Państwowych, Artura Sobonia, możliwa data otwarcia ...

Cristescu ponownie prezesem holdingu hotelowego

Rada nadzorcza spółki Polski Holding Hotelowy zdecydowała, że jej dotychczasowy prezes Gheorghe Marian Cristescu ...