National Geographic: Malmö jak kulinarne ONZ

Filip Frydrykiewicz

Malmö to jedno z najlepszych miejsc, do których warto odbyć w tym roku podróż – poleca magazyn „National Geographic”

Redakcja amerykańskiego wydania magazynu National Geographic wskazała Malmö jako ósme z 21 miejsc wartych odwiedzenia w 2018 roku i drugie, po Wiedniu, w Europie. W uzasadnieniu wyboru czytamy, że Malmö to dom, w którym mieszkają przedstawiciele prawie 180 narodowości. Trzecie pod względem do wielkości miasto Szwecji ma 450 różnorodnych restauracji dzięki czemu jawi się niczym kulinarna Organizacja Narodów Zjednoczonych. Wielbiciele smaków z całego świata przybywają do Malmö, aby spróbować wyśmienitych potraw stołu szwedzkiego oferującego wszystko – od wyrafinowanej i nowoczesnej kuchni nordyckiej po falafel z ulicznego food trucka.

Jak przypomina polskie biuro Visit Sweden, Malmö jest znakomicie skomunikowane z Polską za sprawą licznych połączeń lotniczych z największych miast w kraju. – Bezpośrednio do Malmö można polecieć z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania (Wizz Airem) i Krakowa (Ryanairem). Lotnisko Malmö-Sturup położone jest 28 km na południowy wschód od miasta. Do centrum Malmö oraz z powrotem, a także do Lund, kursują autobusy, których odjazdy zsynchronizowane są z rozkładem lotów. Bilety autobusowe można rezerwować przez internet: www.flygbussarna.se/en/malmo.

Do Malmö można się też dostać przez Kopenhagę – bezpośrednio samolotem z Warszawy, Gdańska, Poznania, Wrocławia i z Krakowa. SAS-em, LOT-em lub Norwegianem, skąd przez most i tunel przez cieśninę Sund można dojechać pociągiem w ciągu 24 minut do centrum Malmö.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecja okiem Grecosa

Stoły zastawione przystawkami i pieczonymi rybami, malownicze wybrzeże, życzliwi Grecy – w opowieściach menedżerów ...

Katastrofa na lotnisku w Katmandu – co najmniej 50 zabitych

Co najmniej 50 osób zginęło, a 23 zostały ranne w katastrofie samolotu, który rozbił ...

Latanie nigdy nie było bezpieczniejsze

Mimo że na świecie lata samolotami coraz więcej ludzi, lata 2017 i 2018 należały ...

PIT: Trzeba sprawdzać, komu się płaci za wakacje

Żołnierze z Giżycka zostali oszukani przez pracownika garnizonu, obiecującego zabrać ich dzieci na zagraniczne ...

Można już zgłaszać firmy na weekend za pół ceny

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła rekrutację partnerów branżowych, chcących uczestniczyć w wiosennej edycji akcji „Polska ...

Więcej pasażerów na lotniskach regionalnych w Grecji

O 1,5 procent wzrosła w pierwszych ośmiu miesiącach roku liczba pasażerów na greckich lotniskach ...