Minister zdrowia: W weekend kontrola stoków narciarskich

Jeżeli kontrole, które będą prowadzone od najbliższego weekendu, potwierdzą naruszenie reżimu sanitarnego, będę rekomendował zamknięcie stoków – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział na dzisiejszej konferencji prasowej kontrole stoków narciarskich pod kątem łamania zasad reżimu sanitarnego. Mają się one rozpocząć w weekend.

– Dzisiaj rano rozmawiałem z inspektorem sanitarnym, będziemy również rozmawiali z policją o tym, żeby w najbliższy weekend przeprowadzić kontrole dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego, reżimu, który – przypomnę – został uzgodniony z właścicielami stacji narciarskich – powiedział Niedzielski. – Nie mówimy tutaj o szusowaniu na stoku, tylko o tych miejscach krytycznych przy wjeździe na kolejkę – sprecyzował.

CZYTAJ TEŻ: Gowin: Stoki narciarskie będą otwarte

Minister odniósł się w ten sposób do zdjęć między innymi tłumów narciarzy w kolejkach do wyciągów, nieprzestrzegających wymaganego dystansu, które po minionym weekendzie obiegły internet.

– Jeżeli chodzi o kwestię tych obrazków, które wczoraj zdominowały sieci społecznościowe, to oczywiście jako minister zdrowia mogę wyrazić tylko i wyłącznie zaniepokojenie tą sytuacją. Mamy do czynienia ze zdjęciami czy obrazkami, które mówią, że w żaden sposób nie były zachowane wymogi sanitarne – skonstatował Niedzielski.

– Jeżeli kontrole, które będą prowadzone od najbliższego weekendu, potwierdzą naruszenie tego reżimu, który, jak będę podkreślał, został ustalony wspólnie, a w dodatku jeśli będę widział, że na poziomie dziennych wyników pod koniec tygodnia będziemy mieli przyrost zachorowań, którego nie będzie można przypisać innymi elementom, będę rekomendował zamknięcie stoków – zapowiedział. – Jeżeli pewna odpowiedzialność społeczna nie będzie realizowana, to będę pierwszym w Radzie Ministrów, który będzie rekomendował premierowi zamknięcie stoków – podkreślił.

I dodał, że choć w poniedziałek zanotowano zaledwie nieco ponad 5 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem, to „radzi śledzić, co się będzie działo w piątek czy kilka dni po tym, jak te masowe wyjazdy miały miejsce”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wszystkie smaki Dubaju

MATERIAŁ PARTNERA Lokalne kulinaria są jedną z atrakcji Dubaju, w którym tradycyjna kuchnia sąsiaduje ...

Betlej: Zdyscyplinowana Itaka wzorem do naśladowania

Konsekwentne utrzymywanie równowagi między popytem na wycieczki czarterowe a ich podażą, może doprowadzić biura ...

Traveldata: Lekka przecena ferii z biurami podróży

O 975 złotych więcej trzeba było zapłacić w zeszłym tygodniu za ferie w Maroku. ...

Niemcy: Czas na Ministerstwo Turystyki

W przededniu wyborów parlamentarnych w Niemczech tamtejsza branża turystyczna zaproponowała utworzenie Ministerstwa Kultury, Sportu ...

Radisson otworzy swój pierwszy hotel w Gdańsku

Na zewnątrz nawiązujący do architektury miast hanzeatyckich, wewnątrz urządzony ze skandynawską powściagliwością – spółka ...

Europejski szlak rowerowy dookoła Bałtyku

Nadmorskie regiony krajów nadbałtyckich, w tym z Polski, wybudują trasę rowerową wzdłuż Morza Bałtyckiego. ...