La Mer – nowa plaża Dubaju

materiały prasowe

Ponad 130 sklepów, dwa i pół kilometra piaszczystego wybrzeża, place zabaw, wypożyczalnie sprzętu sportowego i park trampolin – to atrakcje oferowane przez nową dubajską plażę, La Mer

Dotychczas głównymi plażami Dubaju były JBR i Kite Beach.

Plaża Jumeirah, ze względu na położone przy niej dziesiątki luksusowych hoteli i szeroką promenadę, jest odwiedzana od rana do późnej nocy. Jest to również najbardziej fotogeniczna plaża metropolii. Jak opisuje Visit Dubai, mało kto potrafi oprzeć się pokusie, by leżąc na piasku z serią gigantycznych wieżowców w tle, nie zrobić sobie zdjęcia.

Natomiast Kite Beach znana jest ze względu na znajdujące się przy niej liczne punkty gastronomiczne, bary i restauracje oraz bliskie sąsiedztwo luksusowego hotelu Burdż al-Arab. Ta plaża, ze względu na swoją szerokość i wielkość, regularnie gości dubajskie festiwale, m.in. jedzenia i fitnessu.

Nowa plaża, La Mer, stworzona przez dubajskiego dewelopera Meraas, położona jest w modnej, nadmorskiej dzielnicy Jumeirah. Teren La Mer to 2,5 km piasku na częściowo zrekultywowanych gruntach. Znaleźć  tam można ponad 130 sklepów, kawiarni i restauracji. La Mer zaplanowano także jako miejsce do aktywnego wypoczynku. Obok placów zabaw czy wypożyczalni sprzętu sportowego znajduje się tam park trampolin Hawa Hawa, pierwszy tego typu park z olbrzymimi trampolinami w kształcie wydm zlokalizowany poza Japonią, skąd pochodzi ten nietuzinkowy pomysł.

Jak opisuje Visit Dubai, pobyt w La Mer z łatwością można połączy ze zwiedzaniem innych atrakcji Dubaju. Plażą znajduje się w odległości krótkiego spaceru od  słynnego Etihad Museum i Dubajskiego Kanału Wodnego. Nowa dubajska plaża oddawana jest do użytku w dwóch etapach. Pierwszą część ukończono 15 października 2017 roku. Druga – La Mer Wharf – skoncentrowana będzie wkoło aquaparku, w którym znajdzie się także pierwszy park surfingowy w regionie. W tej części planowane są ponadto nowe inwestycje hotelowe, apartamenty, a także kino, sklepy, kawiarnie i restauracje. Otwarcie drugiego etapu planowane jest w maju 2018 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Stambule otwarto meczet na 60 tysięcy ludzi

Tysiące wiernych przybyły na pierwszą modlitwę w otwartym 7 marca meczecie Camlica w Stambule. ...

Kibice Legii odstraszają od przyjazdu do Polski

Decydujecie się na własne ryzyko – napisały władze holenderskiego klubu Ajax Amsterdam w komunikacie ...

Hotel Number One prawie gotowy

Budowa położonego na gdańskiej Wyspie Spichrzów hotelu Number One dobiega końca. Właściciele obiektu czekają ...

Coraz więcej fałszywych rezerwacji w hotelach

Niemieccy hotelarze skarżą się, że w zeszłym roku wzrosła liczba zamówień noclegów, które nigdy ...

Wisła – zimowy raj dla dzieci i rodziców

Zima w górach to zachwycające widoki ośnieżonych szczytów i lasów, dużo białego śniegu, możliwość ...

Wenecja zadba, by turystów było mniej

Wenecja pogodziła się z UNESCO – tak włoskie media interpretują ugodę zawartą po trwającym ...