Paryż i Londyn – dwa miasta, jedna podróż

Materiały promocyjne

Paryż i Londyn połączyły siły, by przekonywać młodych Amerykanów, że w trakcie jednej podróży do Europy mogą zwiedzić w krótkim czasie obie stolice

Reklama realizowana będzie przez pięć miesięcy, jej autorzy chcą dotrzeć ze swoim przekazem do najmłodszych turystów, którzy planują wybrać się pierwszy raz do jednego z tych dwóch miast. Kluczową informacją dla nich jest wiadomość, że podróż pociągiem z centrum jednego miasta do centrum drugiego trwa tylko 2 godziny i 15 minut.

Firma zajmująca się promocją Londynu, London & Partners, Paryskie Biuro do spraw Turystyki i Eurostar blisko ze sobą współpracowały, by stworzyć atrakcyjną ofertę dla odwiedzających. W kampanię włączyły się też linie lotnicze United Airlines, Marriott i Mastercard. Na jej potrzeby stworzona została nowa strona internetowa, na której znalazły się informacje o obu stolicach. Internauci mogą przeglądać propozycje z różnych kategorii, od kultury przez rozrywkę, poznać największe atrakcje, zejść z utartych ścieżek i dowiedzieć się o ofercie gastronomicznej.

Stolicę Wielkiej Brytanii odwiedziło w 2017 roku 2,62 miliona Amerykanów, co oznacza wzrost o 12,7 procent rok do roku. W Paryżu było ich ponad 2 miliony (dane na podstawie statystyk hoteli), czyli o 19 procent więcej niż rok wcześniej. Jednocześnie z badań wynika, że jedynie mniej niż 10 procent amerykańskich milenialsów odwiedziło już jedną z tych metropolii, a ponad 70 procent chciałoby zobaczyć obie w czasie jednej podróży.

– Oba miasta są ucieleśnieniem europejskiego stylu życia i mieszanką swobody wyrażania myśli i wolności – zapewnia prezes Paris Convention & Visitors Bureau Pierre Schapira. Podkreśla, że stolice znane są ze swojego bogatego dziedzictwa kulturowego i historii, ale młodym turystom mogą zaoferować o wiele więcej – dobrą kuchnię, zakupy w modnych sklepach i rozrywkę.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wizz Air sięgnie głębiej do kieszeni pasażerów?

Chcesz mieć bagaż przy sobie podczas lotu? Zapłać. To nowy pomysł węgierskich tanich linii ...

POT ma czterech stuprocentowych dyrektorów ZOPOT-ów

Menedżerowie od marketingu, specjalistka od relacji polsko-chińskich i dyplomacji kulturalnej i przedsiębiorca turystyczny – ...

Ranni po wypadku kolejowym w Barcelonie

Co najmniej 48 osób zostało rannych, w tym pięć poważnie, w wypadku pociągu w ...

PPL kupił większość udziałów Baltony

Spółka skarbu państwa przejmie 80,68 procent udziałów w Baltonie i ogłosi wezwanie do sprzedaży ...

Na ferie koleją do samego Zakopanego

Od 9 grudnia będzie można przejechać do Zakopanego bez przesiadania się do komunikacji zastępczej ...

Hyatt zrezygnuje z Expedii?

Hyatt rozważa możliwość wycofania się ze współpracy z jednym z największych agentów internetowych, Expedią ...