POT szuka chętnych na „Weekend za pół ceny”

Materiały Organizatora

Rozpoczęły się zapisy do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przedsiębiorcy mają czas na zgłoszenie udziału do 12 lutego

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to organizowana dwa razy w roku (wiosną i jesienią) akcja promocyjna, podczas której turyści mogą korzystać ze zniżek m.in. w hotelach, restauracjach czy muzeach. Jej celem jest zachęcenie Polaków do podróżowania po kraju także poza sezonem. Mogą się do niej zgłaszać m.in. hotelarze, restauratorzy, organizatorzy imprez sportowych i placówki kulturalne.

Akcja ułatwia pozyskanie nowych klientów i zapełnienie obiektów poza sezonem – zachęcają organizatorzy w komunikacie prasowym. POT reklamować ją będzie m.in. w środkach transportu i mediach społecznościowych.

Formularz zgłoszeniowy wraz z instrukcją i regulaminem znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Rejestracja potrwa do 12 lutego. Sprzedaż ofert ruszy 28 lutego, a finał akcji zaplanowano na weekend 15-17 marca.

Wiosną i jesienią 2018 roku ze zniżek skorzystało prawie 300 tysięcy turystów. W ostatniej odsłonie akcji swoją ofertę zaprezentowało 757 podmiotów (prawie 15 procent więcej niż w poprzedniej), obniżając cenę produktów i usług o minimum 50 procent. Z przeprowadzonego na zlecenie POT badania wynika, że ponad 90 procent przedsiębiorców zadeklarowało chęć uczestnictwa w kolejnych akcjach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wybuch przed walką byków w Bogocie

Co najmniej 26 osób zostało rannych w eksplozji bomby w stolicy Kolumbii, Bogocie. Większość ...

CPK: Heathrow pomoże Polsce zbudować megalotnisko

Centralny Port Komunikacyjny jest, obok rozbudowy londyńskiego portu przesiadkowego Heathrow, najbardziej ambitnym programem budowy ...

Turcja – koniec stanu wyjątkowego

Władze w Ankarze postanowiły nie przedłużać stanu wyjątkowego, który trwał dwa lata W lipcu ...

Ryanair zawiezie wrocławian na Korfu

Loty na trasie z Wrocławia na Korfu irlandzki przewoźnik realizował będzie w sezonie letnim, ...

Polscy turyści chętnie odwiedzają Niemcy

Od stycznia do czerwca zagraniczni turyści wykupili w Niemczech 39,8 miliona noclegów. To o ...

„Odkryj świat na nowo” – lato 2021 z Itaką już w sprzedaży

„Zostań z nami i odkryj świat na nowo” – pod tym hasłem biuro podróży ...