POT szuka chętnych na „Weekend za pół ceny”

Materiały Organizatora

Rozpoczęły się zapisy do akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Przedsiębiorcy mają czas na zgłoszenie udziału do 12 lutego

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to organizowana dwa razy w roku (wiosną i jesienią) akcja promocyjna, podczas której turyści mogą korzystać ze zniżek m.in. w hotelach, restauracjach czy muzeach. Jej celem jest zachęcenie Polaków do podróżowania po kraju także poza sezonem. Mogą się do niej zgłaszać m.in. hotelarze, restauratorzy, organizatorzy imprez sportowych i placówki kulturalne.

Akcja ułatwia pozyskanie nowych klientów i zapełnienie obiektów poza sezonem – zachęcają organizatorzy w komunikacie prasowym. POT reklamować ją będzie m.in. w środkach transportu i mediach społecznościowych.

Formularz zgłoszeniowy wraz z instrukcją i regulaminem znajduje się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Rejestracja potrwa do 12 lutego. Sprzedaż ofert ruszy 28 lutego, a finał akcji zaplanowano na weekend 15-17 marca.

Wiosną i jesienią 2018 roku ze zniżek skorzystało prawie 300 tysięcy turystów. W ostatniej odsłonie akcji swoją ofertę zaprezentowało 757 podmiotów (prawie 15 procent więcej niż w poprzedniej), obniżając cenę produktów i usług o minimum 50 procent. Z przeprowadzonego na zlecenie POT badania wynika, że ponad 90 procent przedsiębiorców zadeklarowało chęć uczestnictwa w kolejnych akcjach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Krakowskie lotnisko z 17-procentowym wzrostem

W 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało ponad 5,8 miliona pasażerów. O 17 procent ...

Niemcy wracają do Egiptu

Egipt wraca do łask niemieckich turystów. Część organizatorów już twierdzi, że będzie jednym z ...

ITB: Prima Holiday zapowiada podwojenie biznesu

Więcej miejsc w hotelach w Turcji, Bułgarii i Albanii. Nowe kierunki na przyszły sezon ...

DER Touristik z większą ofertą niż planowana

Turcja, Grecja, Hiszpania i kilka dalekich krajów – DER Touristik podąża za rosnącym popytem ...

Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa

Od dzisiaj pasażerom Portu Lotniczego Wrocław pomaga chatbot – wirtualny asystent. Szuka połączeń lotniczych ...

Sun & Fun: Wracamy do gry i to na dobre

Wracamy do gry i to na dobre – zapowiadał podczas spotkania z agentami turystycznymi ...