Dominikana odzyskała turystów sprzed pandemii. Pomogli Polacy

Fot. Filip Frydrykiewicz

W tygodniu od 3 do 9 maja na lotnisko w Punta Canie w Dominikanie przyleci 227 samolotów. Tydzień wcześniej było ich 216. Turystów jest już tylu, ilu przed pandemią.

Jak podaje portal branży turystycznej Tourinews, tradycyjnie najwięcej gości przybywa za Stanów Zjednoczonych – zaplanowano 174 rejsy, głównie z Miami, Nowego Jorku, Atlanty i Charlotte. Na drugim miejscu znalazła się Ameryka Południowa, z której przyleci 36 samolotów. Trzecia pozycja należy do Europy z 18 rejsami – tu prym wiodą Niemcy, skąd samoloty lądować będą 7 razy. Kolejne miejsca zajęły Hiszpania, Szwajcaria i Polska – z każdego kraju wylecą po 3 samoloty. Jeden rejs zaplanowany jest też z Ukrainy.

Z kolei z danych prezentowanych przez Ministerstwo Turystyki Dominikany wynika, że w marcu do kraju przyjechało 263,9 tysiąca gości, czyli o 56 procent więcej niż miesiąc wcześniej i o 3,4 procent więcej niż rok wcześniej.

W ostatnim tygodniu marca obłożenie w samolotach pierwszy raz od wybuchu pandemii wróciło do poziomu sprzed kryzysu. Hotele były wykorzystane w 70,6 procent, co było najlepszym wynikiem w ostatnich 12 miesiącach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Paryż walczy z Airbnb

Paryż wprowadza nowe zasady dla wynajmujących mieszkania przez portale typu Airbnb. Od października będą ...

Orbis nie będzie już zarządzał hotelami

Orbis postanowił niedawno podzielić działalność na dwie części: zarządzanie hotelami i zarządzanie nieruchomościami, których ...

Traveldata: Wszystkie kierunki droższe, oprócz Albanii

W liczbie najniższych cen wycieczek przodował w minionym tygodniu TUI Poland z 50 takimi ...

Zwroty dla klientów biur podróży – walka trwa do ostatniego dnia

Za kilka dni minie termin, kiedy klienci biur podróży powinni zacząć dostawać z Turystycznego ...

Hiszpania chce zatrzymać turystów

Powrót zainteresowania wypoczynkiem w Turcji, Egipcie i Tunezji niepokoi hiszpańskie regiony, które już zaplanowały, ...

Holiday Inn Express w Jasionce w kolorach morza i wiosny

Stonowana morska kolorystyka z czerwonymi akcentami, orzeźwiające kolory wiosny i meble w kolorze wiązu ...