Aktualizacja: 08.12.2017 08:19 Publikacja: 08.12.2017 07:47
Donald Trump podpisał dokument przenoszący amerykańską ambasadę do Jerozolimy.
Foto: AFP
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił, że kraj ten uznaje Jerozolimę za stolicę Izraela i przenosi tam swoją ambasadę. Decyzja wywołała falę krytyki na świecie, a przez tereny wzdłuż Zachodniego Brzegu Jordanu, w tym Ramallah, Betlejem i jerozolimską starówkę, przetoczyły się duże demonstracje. To właśnie one są powodem zmiany treści komunikatu zagranicznych MSZ-ów dotyczących podróży w te regiony świata.
Brytyjski resort spraw zagranicznych zaleca zachowanie ostrożności, unikanie wszelkich demonstracji i protestów oraz stosowanie się do zaleceń lokalnych władz. Dodatkowo Brytyjczycy ostrzegają przed wszelkimi podróżami do Jerozolimy od godziny 18 dnia 7 grudnia do godziny 6 rano 9 grudnia.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie t...
Wierzyciele bezskutecznie szukają majątku jednej z najbogatszych do niedawna Polek. I stawiają jej coraz poważni...
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powię...
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt...
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent tur...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas