Airbnb podaje, że współpracuje z wieloma miastami na świecie w kwestii przepisów regulujących wynajem mieszkań. W przypadku wybranych dzielnic Paryża właściciele mieszkań mogą je udostępniać na maksymalnie 120 nocy w roku, a Airbnb zapowiada, że sam dopilnuje przestrzegania tego limitu - informuje agencja Associated Press. W ten sposób portal realizuje wytyczne lokalnych władz.

Jak mówi Emmanuel Marill, szef Airbnb na Francję i Belgię, ograniczenie dotyczy pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej dzielnicy Paryża. Wynajmującym będzie wyświetlać się na stronie internetowej liczba dni, na ile mogą jeszcze udostępnić swoje lokale turystom.

Radny miasta Sylvain Maillard we wpisie na Twitterze pochwalił tę decyzję, ale stwierdził, że regulacja powinna dotyczyć wszystkich 20 okręgów.

Mieszkańcy i władze różnych miast na świecie protestują przeciwko świadczeniu usług noclegowych w ramach ekonomii współdzielenia, bo - jak podkreślają - wynajem na cele turystyczne podnosi koszty życia. W wielu metropoliach pojawiły się już więc przepisy ograniczające liczbę dni, na które można udostępniać mieszkania odwiedzającym.