Reklama
Rozwiń
Reklama

Orient Express w służbie AccorHotels

AccorHotels kupił połowę udziałów firmy Orient Express. Koncern będzie korzystał z legendarnego pociągu przy organizacji swoich wydarzeń, stworzy też nawiązującą do niego sieć luksusowych hoteli

Aktualizacja: 09.10.2017 08:41 Publikacja: 09.10.2017 08:02

Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic a

Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International, 3.0 Unported, 2.5 Generic, 2.0 Generic and 1.0 Generic license.

Foto: Wikipedia

Orient Express to synonim luksusowych podróży, splendoru i najwyższej jakości usług. Pociąg zaczął kursować na trasie Paryż - Konstantynopol (obecnie Stambuł) w 1883 roku. Od 1977 roku marką zarządza SNCF Group, która odnawia zabytkowe, pochodzące z 1920 roku, wagony i organizuje okolicznościowe wydarzenia, m.in. wystawę „Dawno temu w Orient Expressie" w Paryżu w 2014 roku. Już niedługo współwłaścicielem marki stanie się również AccorHotels. Hotelowy koncern chce nabyć 50 procent jej udziałów.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama