Dane, cytowane przez serwis Travel Daily News, opracowały grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Turystycznych SETE. Wynika z nich, że - w porównaniu z zeszłym rokiem - w pierwszej połowie 2017 roku największy przyrost turystów zanotowały Wyspy Jońskie (12,1 procent), Kreta (11,7 procent) i archipelag Dodekanezu (11,2 procent).

Jeśli chodzi o poszczególne wyspy, na Korfu wzrost liczby gości sięgnął 6,7 procent, na Kefalinii - 9,2 procent, na Zakintos - 19,2 procent, a na Aktio - 21,1 procent.

Z informacji przekazanych przez sam region wynika, że od zeszłego roku stopa wzrostu sięgnęła 13,2 procent. Już dziś wiadomo, że na przyszły rok przewoźnicy lotniczy zaplanowali dodatkowe połączenia z wyspami, co pozwala przypuszczać, że także w 2018 roku zanotują one dwucyfrowy wzrost gości. – Region Wysp Jońskich będzie nadal pracował nad rozwojem sektora turystyki – zapowiada Spyros Galiazatos, zastępca burmistrza Wysp. Jak podaje, zyski z obsługi dodatkowych gości będą przeznaczane na inwestycje.