Reklama
Rozwiń
Reklama

Thomas Cook: Trzecia część zimy już sprzedana

O 14 procent wzrosły rok do roku przychody Grupy Thomasa Cooka w trzecim kwartale tego roku rozliczeniowego. Wyniki poprawiła też linia Condor, a co trzecia oferta na zimę 2017/2018 jest już sprzedana

Publikacja: 31.07.2017 08:35

fot. facebook.com/thomascook

fot. facebook.com/thomascook

Foto: Facebook

Thomas Cook podsumował trzeci kwartał roku obrotowego 2016/2017 (od 1 kwietnia do 30 czerwca). W tym okresie przychody grupy wzrosły rok do roku o 14 procent, do 2,27 mld funtów, zysk brutto sięgnął zaś 468 milionów funtów. Zysk operacyjny linii Condor wyniósł 19 milionów funtów. W trzecim kwartale roku sprzedaż oferty letniej była większa o 11 procent (rok do roku), ceny wzrosły zaś o 1 procent. Dużą popularnością cieszyły się zwłaszcza: Grecja (wzrost o 22 procent), Bułgaria (19 procent), Cypr (14 procent) i dalekie kraje. Do łask wraca też Turcja. Pierwsze podsumowanie sprzedaży oferty zimowej pokazało, że nabywców znalazło już 30 procent programu.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama