McCall pracowała w grupie prasowej Guardian Media Group przed objęciem sterów taniej linii lotniczej w 2010 roku. Analitycy z Citi uznali to za pozytywną nominację, bo zwrócili uwagę, że za kadencji McCall w easyJetcie akcje tej linii zyskały na giełdzie 312 procent w ciągu 7 lat. "Uważamy też, że jej doświadczenie w prasie (podczas pracy w Guardianie) jest zasadniczym atutem" - dodali.

Sama prezes stwierdziła, że trudno jej było podjąć decyzję, ale na jej wybór miała wpływ perspektywa kierowania "fantastyczną" grupą w "dynamicznym i pobudzającym do działania" sektorze. W ITV będzie zarabiać 900 tys. funtów (milion euro) rocznie, a do tego dojdą premia (do 180 procent płacy zasadniczej) i długoterminowy plan motywacyjny (do 265 proc. zasadniczych zarobków).

easyJet poinformował już, że zaczął szukać jej następcy.

Roczny zysk drugiej w Europie po Ryanairze taniej linii lotniczej spadł w 2016 roku, po sześciu latach wzrostu, o 28 procent na skutek deprecjacji funta po referendum o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii. Przewoźnik postanowił bronić się przed spodziewanymi perturbacjami spowodowanymi Brexitem, rejestrując linię lotniczą w Austrii ("EasyJet powoła nową linię lotniczą w Austrii").