Jak podaje portal Greek Travel Pages, ten rok ma przynieść kolejny rekord dla greckiej branży turystycznej. Szacuje się, że kraj odwiedzi 30 milionów turystów. W 2016 roku było ich jeszcze 27,5 miliona.

Statystyki z głównych rynków źródłowych pokazują, że pod względem liczby sprzedanych miejsc Grecja znajduje się na drugim miejscu w Niemczech i na siódmym w Wielkiej Brytanii. Według doniesień szwajcarskiego dziennika "Neue Zürcher Zeitung" (NZZ) ministerstwo turystyki Grecji szacuje, że w tym roku kraj odwiedzi nawet nawet 3 miliony Niemców, czyli o 50 procent więcej niż rok wcześniej. Grecja znajduje się też wysoko na liście bestsellerów we Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii.

Popularność zawdzięcza głównie dobremu stosunkowi jakości do ceny. W analizie brytyjskiej firmy Post Office Travel Money, w której sprawdzano między innymi wysokość kwoty przeznaczanej w tym roku na wakacje przez mieszkańców Wysp, Grecja jest 7. najdroższym kierunkiem. Mimo to w tym samym badaniu kraj ten uplasował się na 10. miejscu najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Pierwsze trzy miejsca zajmują Hiszpania (24 procent odpowiedzi), Francja (18 procent) i Włochy (17 procent).

Dziennik "???" wśród powodów rosnącej popularności Grecji wymienia poczucie bezpieczeństwa, poprawę sytuacji socjopolitycznej i zmniejszenie liczby uchodźców. Z kolei uczestnicy badania Post Office Travel Money mówią, że pobyt w tym kraju okazuje się zwykle lepszy, niż oczekiwali.