Reklama
Rozwiń
Reklama

W Grecji turyści wszędzie zapłacą kartą

Trzy miesiące mają w Grecji firmy turystyczne na zamontowanie terminali do płatności kartami kredytowymi. Jeśli nie dopełnią tego obowiązku, zapłacą karę

Publikacja: 27.04.2017 09:27

W Grecji turyści wszędzie zapłacą kartą

Foto: Pixabay

Jak informuje portal Greek Travel Pages, greckie firmy związane z turystyką mają trzy miesiące na zainstalowanie terminali do obsługi płatności kartami kredytowymi, albo będą musiały płacić kary w wysokości 1,5 tysiąca euro. Jeśli firma zamontuje urządzenia w ciągu 30 dni od nałożenia mandatu, jego wysokość zostanie zmniejszona o połowę.

Decyzja w tej sprawie została podjęta wspólnie przez ministerstwa finansów i gospodarki. Wśród firm, na które nałożono ten obowiązek, znalazły się hotele i inne obiekty zakwaterowania, w tym pokoje na wynajem, a także wypożyczalnie samochodów, rowerów, sprzętu rekreacyjnego i do uprawiania sportów wodnych, kempingi, biura agencyjne i touroperatorzy.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Opinie Ekonomiczne
USA kontra Chiny: półprzewodniki jako pole bitwy?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama