W ciągu dwóch dni z placu Szczepańskiego w Krakowie można było przenieść się do stolicy Austrii za pośrednictwem najnowocześniejszej techniki i okularów Virtual Reality. Cztery stanowiska VR pozwalały odkryć współczesny Wiedeń, nie tylko ten znany z przewodników i portali turystycznych.
Wycieczki szlakiem kanałów w dzielnicy Simmering lub przez centrum towarowe Wiedeń-Południe były okazją do poznania ścieżek dla zwiedzających. Spragnieni silniejszych wrażeń mogli zdecydować się na przejażdżkę szybką kolejką Hochschaubahn na wiedeńskim Praterze, a melomani na koncert Nocy Letniej Wiedeńskich Filharmoników w parku Pałacu Schönbrunn. Wielu wybrało spacer po targu Naschmarkt czy wizytę w Café Demel.
O naddunajskiej metropolii opowiadali krakowianom i turystom krakowscy podróżnicy i dziennikarze Elżbieta i Andrzej Lisowscy. Tym razem przybliżali "Wiedeń szalony i nobliwy".
Serwowano gościom wiedeńską kawę i częstowano ich tradycyjnymi, choć mniej znanymi, ciasteczkami Krapferl.
Po zmroku na widzów czekał pokaz "Wiedeń w 360°", przygotowany specjalnie na tę okazję. W półgodzinnych cyklach, na kopule namiotu prezentowany były filmy i zdjęcia panoramiczne.