Kraków Airport odnotował wzrost o 21 procent liczby obsłużonych pasażerów w porównaniu ze styczniem 2016 r. (więcej o ponad 63 tys. ludzi). W pierwszym miesiącu 2017 roku odnotowano 3 239 operacji lotniczych, tj. o 17 procent więcej niż w styczniu 2016 roku.

- W tym niezbyt słonecznym okresie roku pasażerowie chętnie korzystali z połączeń do cieplejszych regionów Europy, a najpopularniejsze okazały się kierunki włoskie, wśród nich dwie zimowe nowości easyJeta: Neapol i Wenecja. Do i z tych miast poleciało ponad 4,5 tysiąca dodatkowych pasażerów - wyjaśnia cytowany w komunikacie lotniska Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W styczniu aplikacja mobilna Kraków Airport została nominowana do udziału w prestiżowym ogólnopolskim konkursie (Mobile Trends Awards) na najlepszą aplikację mobilną 2016 roku w kategorii „Podróże i turystyka". Wczoraj natomiast na wspólnej konferencji z Kraków Airport, linia lotnicza Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Krakowa, 14 nowych tras: Ateny, Barcelona, Berlin, Glasgow, G?teborg, Lizbona, Malmo, Marrakesz, Marsylia, Neapol, Norymberga, Praga, Sewilla i Tel Awiw. Połączenia te zostaną uruchomione w sezonie zima 2017/18.