Turyści w wieku powyżej 50 lat będą mogli wyjechać do Tajlandii nawet na 10 lat. Początkowo nowe wizy będą przyznawane na 5 lat z możliwością przedłużenia na kolejnych 5. W czasie pobytu co 90 dni goście będą musieli zgłaszać się na do jednostki policji imigracyjnej.

Nowa usługa dostępna będzie jedynie dla wybranych. Poza wspomnianym kryterium wiekowym pojawia się także dochodowe. Chętni na długi pobyt w Tajlandii muszą wykazać, że miesięcznie zarabiają co najmniej 100 tysięcy batów (około 2650 euro) lub mają odłożone w banku minimum 3 miliony batów (około 80 tysięcy euro). W pierwszym roku pobytu suma ta nie może zmaleć.

Dodatkowo chętni będą zobowiązani do wykupienia ubezpieczenia medycznego, którego suma - w przypadku leczenia ambulatoryjnego - musi sięgać co najmniej tysiąca dolarów, a w przypadku hospitalizacji - przynajmniej 10 tysięcy dolarów na rok.

Choć warunki przyznawania wizy długookresowej już są, to - jak podaje portal Biz Travel - data wprowadzenia nowych regulacji nie jest jeszcze znana.