PPL zarządza największym w Polsce portem, czyli warszawskim lotniskiem Chopina; ma też udziały w portach regionalnych, m.in. w Krakowie, Rzeszowie i Poznaniu. W 2015 roku przedsiębiorstwo zanotowało ok. 139 mln złotych zysku netto. Łączna strata za lata 2013 – 2014 wyniosła natomiast 407 mln złotych.
- W ostatnich trzech kwartałach tego roku Porty Lotnicze znacznie poprawiły rentowność prowadzonej działalności oraz poziom bezpieczeństwa finansowego. Udało się to osiągnąć między innymi dzięki wypracowaniu lepszych wyników finansowych oraz dodatkowych środków pieniężnych. Tak dobrej sytuacji finansowej PPL nie miało od siedmiu lat - podaje dyrektor PPL Mariusz Szpikowski.
Jak podkreśla, wskaźnik rentowności netto, określający udział zysku netto w przychodach ze sprzedaży m.in. usług i towarów, wzrósł o ok. 7,9 pkt. procentowego i wyniósł 34,5 procent.
Przychody PPL po trzech kwartałach 2016 roku wyniosły 612,3 mln złotych i w porównaniu z takim samym okresem poprzedniego roku wzrosły o 8,4 procent. Z kolei koszty działalności operacyjnej PPL, czyli z obsługi pasażerów i linii lotniczych, w okresie styczeń – wrzesień 2016 roku wyniosły 370,7 mln złotych, co oznacza 2,6 procent wzrostu rok do roku.
- PPL ma pełną zdolność do regulowania swoich zobowiązań i podejmowania kluczowych inwestycji. Nasz wskaźnik płynności gotówkowej na poziomie 3,0 świadczy o dużym bezpieczeństwie finansowym przedsiębiorstwa - zaznacza dyrektor Portów Lotniczych.