Grecja ma nowego ministra turystyki

Thanasis Theocharopoulos, przewodniczący partii Demokratyczna Lewica, został nowym ministrem turystyki Grecji. Zastąpił na tym stanowisku Elenę Kountourę, która startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Publikacja: 07.05.2019 10:02

Thanasis Theocharopoulos

Thanasis Theocharopoulos

Foto: Archiwum prywatne

Elena Kountoura zrezygnowała z funkcji minister turystyki Grecji w związku ze startem w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Syrizy (Koalicja Radykalnej Lewicy) - podaje grecki portal branżowy Greek Travel Pages.

Kountoura była szefową resortu turystyki od 2015 roku. - Złożyłam rezygnację, bo chcę się skoncentrować na walce o przyszłość naszego kraju w Europie - powiedziała. Była minister dodała, że od 2015 roku rząd pomagał Grecji wyjść z kryzysu, a turystyka odegrała w tym procesie bardzo ważną rolę. - Dzięki precyzyjnej strategii udało nam się uczynić Grecję jednym z ważniejszych kierunków turystycznych na świecie - podkreśliła.

Czytaj też: "Grecka promocja turystyki za europejskie pieniądze".

Kountoura, zanim weszła do polityki, była znaną modelką (w latach 1984-97). Po powrocie do kraju od 2004 roku pełniła funkcję dyrektora magazynu dla kobiet, w tym samym roku została wybrana do parlamentu z ramienia partii Nowa Demokracja. W kolejnych wyborach nie uzyskała mandatu. Do polityki powróciła w 2011 roku, od 2014 roku była sekretarzem Komisji Sejmowej ds. Kinematografii.

Miejsce Kountoury zajął Thanasis Theocharopoulos, który został zaprzysiężony 4 maja. - Przyjąłem propozycję premiera, bo jestem przekonany, że potrzebujemy możliwie najmocniejszego połączenia sił politycznych i społecznych, by kraj mógł się rozwijać - mówi.

Czytaj też: "Grecka turystyka wymaga strategicznych działań".

Theocharopoulos ukończył studia na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, jest doktorem nauk ekonomicznych z zakresu rolnictwa. Był związany zawodowo z różnymi greckimi i zagranicznymi uczelniami, gdzie wykładał przedmioty zgodne z jego specjalizacją.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek