Przekazanie pierwszej z 27 zamówionych maszyn opóźniło się z powodu problemów produkcyjnych Boeinga. Klient i producent wszczęli publiczny spór o odszkodowanie za zwłokę.

W uroczystości przekazania i odbioru samolotu w zakładzie Boeinga w  Charleston w Południowej Karolinie uczestniczyli przedstawiciele dyrekcji Air India. Samolot był oczekiwany w Delhi w sobotę.

- To doniosły dzień dla Air India, bo najbardziej zaawansowany na świecie technologicznie samolot, oszczędny w zużywaniu paliwa, dołącza do naszej floty – oświadczył szef rady dyrektorów i prezes Rohit Nandan.

Indyjski przewoźnik ma poważne problemy finansowe. Dwumiesięczny strajk pilotów zakończony w lipcu powiększył jego straty, udział rynkowy stopniał z dominującego  do 18,2 proc. na skutek ostrej konkurencji prywatnych linii i niskokosztowych, które rozwinęły działalność po otwarciu rynku przewozów lotniczych w latach 90. W kwietniu rząd  przyznał przewoźnikowi 5,75 mld pomocy na zmniejszenie długu wynoszącego 8,3 mld dolarów.