Afryka czy Europa – który kierunek wybrać na wakacje?

Afryka czy Europa, to z pewnością jedno z pytań, jakie może chodzić po głowie niezdecydowanym turystom, którzy szukają lokalizacji na urlop w sezonie 2018. Można wymienić wiele plusów i zapewne kilka minusów wyboru każdego z kierunków. Co warto zatem brać pod rozwagę decydując się na wakacje w Europie, a co, jeżeli skłonimy się ku Afryce?

Publikacja: 12.01.2018 15:42

Afryka czy Europa – który kierunek wybrać na wakacje?

Foto: turystyka.rp.pl

Afryka – co warto zobaczyć wyjeżdżając na urlop w sezonie 2017?

Afryka, to nie tylko popularne egipskie piramidy, z którymi w pierwszym momencie kojarzy nam się ten kontynent. Co zatem warto jeszcze zobaczyć i dlaczego warto zdecydować się na Afrykę w sezonie 2017?

Przede wszystkim, jak powszechnie wiadomo pogoda w Afryce jest zgoła odmienna od tej, która często może nas spotkać w Europie. Wyjeżdżając do Afryki słoneczną pogodę mamy niemalże gwarantowaną. Nie każdy jednak lubi upały, dlatego warto przemyśleć, czy temperatury oscylujące w granicach 40 stopni nie będą dla nas zbyt męczące. Dla niektórych inny klimat może być wykańczający i zamiast wypocząć będziemy odczuwać dyskomfort termiczny i spadek sił witalnych.

Spośród popularnych kierunków na najbliższy sezon warto wziąć pod uwagę kilka. Przede wszystkim w czołówce wciąż znajduje się Marrakesz ze wszystkimi cennymi zabytkami, meczetami, medyną i pałacami.

Wciąż nie słabnie zainteresowanie Kapsztadem, to miasto przyciąga turystów niesamowitymi widokami, tętniącymi życiem kawiarniami w Waterfront, pomnikami i całą masą muzeów.

Prawda jest jednak taka, że polskiego turystę bardzo często trudno namówić na Afrykę w takim właśnie wydaniu. Dla wielu Afryka, to wciąż egipskie rafy i wypoczynek na pięknych, piaszczystych plażach. Afryka ma wiele do zaoferowania, trzeba jednak zmienić samo podejście do krajów tego kontynentu, często mamy stereotypowe wyobrażenia, które z prawdą nie mają wiele wspólnego.

Europa – ciekawe destynacje na wakacje 2017

Europa jest bardziej przystępna, niekoniecznie cenowo, głównie kulturowo. Wielu turystów mając do wyboru Europę i Afrykę zdecyduje się na zwiedzanie Paryża, Barcelony czy Wenecji. Są to miejsca, które znamy z telewizji i opowiadań i wielu z nas ma ochotę zobaczyć je na żywo.

Wspomniane miejsca są najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez turystów od wielu lat. Nie przeszkadzają im tłumy ludzi, wysokie ceny i konieczność spędzania wielu godzin w kolejkach do muzeów.

Ten sezon nie odbiega w tej kwestii od poprzednich. Nadal najlepiej sprzedającymi się wycieczkami objazdowymi są te po Francji, Hiszpanii i Włoszech. Jeśli chodzi o wypoczynek, to ostatnimi laty króluje Chorwacja i Grecja – nie tylko ze względu na to, co mają do zaoferowania, ale również na stosunkowo niewygórowane ceny.

Gdzie szukać ciekawych wyjazdów do Europy i Afryki?

Ciekawe oferty wakacji w Afryce i Europie znajdziemy przede wszystkim na portalach turystycznych typu https://www.fostertravel.pl/.

Z pewnością nawet najbardziej niezdecydowany, czy też wymagający turysta znajdzie coś dla siebie pod tym adresem strony internetowej. W dzisiejszych czasach warto szukać ofert wyjazdów turystycznych właśnie na Internecie.

Afryka – co warto zobaczyć wyjeżdżając na urlop w sezonie 2017?

Afryka, to nie tylko popularne egipskie piramidy, z którymi w pierwszym momencie kojarzy nam się ten kontynent. Co zatem warto jeszcze zobaczyć i dlaczego warto zdecydować się na Afrykę w sezonie 2017?

Pozostało 90% artykułu
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Akcje Specjalne
Naszym celem jest osiągnięcie 9 GW mocy OZE do 2030 roku
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Lotniska
Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy