Muzeum w Gizie czeka na miliony turystów

Nowe Wielkie Muzeum Egipskie ma zostać otwarte już w drugiej połowie tego roku. Liczy, że już na początku działalności przyciągnie 5 milionów gości

Publikacja: 06.04.2018 08:23

Muzeum w Gizie czeka na miliony turystów

Foto: AFP

O nowym Wielkim Muzeum Egipskim, które powstaje naprzeciwko Piramid w Gizie, mówi się już od dawna. Jak informuje dziennik „Daily News Egypt" na swojej stronie internetowej, obiekt częściowo zostanie otwarty w drugiej połowie tego roku. To największe na świecie muzeum przyciągnie w pierwszym okresie po otwarciu około 5 milionów gości rocznie, a na kolejnym etapie - nawet dwa razy tyle.

Na jego terenie znajdą się, poza salami ekspozycyjnymi, miejsca na odpoczynek, restauracje i ogród, w którym rosły będą gatunki drzew znane ze starożytnego Egiptu. Koszt budowy szacowany jest na miliard dolarów, z czego 750 milionów pożyczyła na preferencyjnych warunkach Japonia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdołało uzyskać od tego kraju dwa kredyty, pierwszy w wysokości 300 milionów dolarów, a drugi na 450 milionów.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem