Paxport to partner IATA, który pomaga stowarzyszeniu rozwijać system dystrybucji NDC, alternatywny dla typowych GDS-ów. Dzięki niemu przewoźnicy mogą dotrzeć do szerokiego grona klientów z ofertą usług dodatkowych. Ostatnio współpracę z firmą nawiązała niemiecka spółka Small Planet Airlines - informuje portal Aerosieger.

Linia będzie sprzedawać za pośrednictwem Paxportu m.in. usługę wyboru miejsce na pokładzie samolotu oraz rezerwacji przewozu dodatkowego bagażu i sprzętu sportowego. Będzie też korzystać z systemu PaxManagement-Services, który umożliwia zarządzanie konsolidacją, planowaniem i danymi pasażerskimi, przekazywaniem ich do agentów handlingowych i odpowiednich władz.

Paxport łączy linie lotnicze, sprzedawców i usługodawców z pasażerami poprzez wielokanałową platformę. W jej ramach funkcjonuje m.in. sklep internetowy. Firmy mogą też korzystać z bezpiecznej formy przyjmowania płatności, usług zarządzania sprzedażą i wykorzystania miejsc. Platforma pozwala również na dynamiczne kształtowanie cen i korzystanie z nowych programów marketingowych, ułatwiających dopasowanie ofert do potrzeb podróżnego.

Poza liniami lotniczymi z usług Paxportu chętnie korzystają touroperatorzy. Jak informuje sam Paxport, przeciętnie po kilku miesiącach od podłączenia do programu obroty posługujących się nim firm rosną od 5 do 10 procent, a w przypadku touroperatorów - nawet o 30 procent. Przedsiębiorstwo, które zostało założone w 1994 roku, zatrudnia 90 pracowników i obsługuje ponad 80 linii lotniczych i 250 sprzedawców w Europie.

W sezonie letnim 2018 roku flota Small Planet Airlines urośnie w Niemczech do 10 samolotów. Zwiększy się też liczba baz - do obecnych w Padeborn, Hanowerze, Amsterdamie i Hurgadzie dołączą Düsseldorf, Kolonia, Lipsk i Hamburg. Łącznie pasażerowie polecą na wakacje z 25 niemieckich lotnisk, głównie do krajów basenu Morza Śródziemnego, na Wyspy Kanaryjskie i do Egiptu.