19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Od września 2016 roku Polska korzysta w Chinach z usług firmy zajmującej się przyjmowaniem wniosków wizowych. Jeszcze do niedawna aplikowanie o wizy do Polski możliwe było tylko w czterech miastach. Przed zawarciem umowy z firmą zajmującą się tzw. outsourcingiem wizowym, Chińczycy mogli występować o wizy w konsulatach w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Chengdu. Potem w tych miastach przyjmowanie wniosków przejęły centra wizowe.
Od stycznia tego roku wnioski wizowe przyjmowane są dodatkowo w dziesięciu miastach - podaje serwis haiwainet.com, należący do koncernu medialnego związanego z „Dziennikiem Ludowym". W artykule cytowane są dane Polskiej Organizacji Turystycznej, z których wynika, że od stycznia do października zeszłego roku Polskę odwiedziło ponad 115 tysięcy turystów z Chin - o 62 procent więcej niż w tym samym okresie 2016 roku.
Pierwsze sale nowego, oczekiwanego od lat flagowego muzeum Egiptu, zostały udostępnione zwiedzającym. Na razie to tylko „próbne otwarcie” przed oficjalną inauguracją, której data nie jest jeszcze znana.
Polacy pokochali parki rozrywki, o czym może świadczyć rosnąca liczba tego typu miejsc. Wkrótce ma się ona powiększyć o kolejny obiekt, zlokalizowany w Łutynówku na Mazurach. Co będzie oferował? Kiedy powstanie? Z jaką konkurencją będzie musiał się liczyć? Oto nasz przewodnik po polskich parkach rozrywki.
Ekskluzywny hotel na wyspie Kos i biuro podróży Grecos Holiday zostali zwycięzcami konkursu na najlepszy produkt turystyki wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 w kategorii "Grecja i Cypr"
Dzięki wynikom konkursu Kompas Wakacyjny łatwiej mi pracować i przekonywać klientów do wyjazdów – mówi agent turystyczny, współwłaściciel warszawskiego biura Smile Holiday Marcin Stołowski
Wycieczka objazdowa Itaki po Maderze „Strelicje na klifach" zwyciężyła w naszym konkursie Kompas Wakacyjny 2017. Najwięcej wyróżnionych wycieczek ma Rainbow
Luksusowym hotelom nie wystarcza już oferowanie klientom i klientkom eleganckich apartamentów, kompleksowych zabiegów spa czy wyjątkowych doznań kulinarnych. Przed najsilniejszymi markami hotelowymi otwiera się cały wachlarz nowych możliwości zarabiania.
Należności z usług hotelowych i konferencyjnych to nie przychody z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy, leasingu i innych umów o podobnym charakterze. Hoteli nie dotyczą więc szczególne obowiązki dotyczące tzw. spółek nieruchomościowych.
Warszawski port ocenił rok 2024 jako najlepszy w swojej historii pod względem liczby odprawionych pasażerów. Rekordowy był też wynik grudniowy.
Greccy hotelarze i właściciele mieszkań wakacyjnych muszą odprowadzać od 1 stycznia do budżetu państwa wyższą opłatę. To pieniądze na walkę ze zmianami klimatu. W efekcie turyści zapłacą nawet 15 euro za dzień.
Asteria, popularna marka hoteli w Side i Belek, zniknęła z rynku siedem lat temu w związku ze zmianą właściciela i restrukturyzacją. Teraz ma wrócić.
Trzeci tydzień z rzędu wakacyjne wyjazdy z biurami podróży drożały. Przez ostatnie siedem dni o 75 złotych – podaje w najnowszym raporcie Instytut Badań Rynku Turystycznego Traveldata.
Rok 2024 na rynku inwestycji w nieruchomości był o wiele lepszy niż poprzedni – wynika z analiz firmy doradczej CBRE. Co dalej?
Ostatni miesiąc 2024 roku był najlepszym dwunastym miesiącem w historii Katowice Airport. Skorzystało z niego 362,6 tysiąca podróżnych, czyli o 16,3 procent więcej niż w grudniu 2023 roku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas