Reklama

Luksor inwestuje, by przyciągnąć nowych turystów

By przyciągnąć więcej gości, Luksor poszerzy ofertę turystyczną dla klientów indywidualnych i grup biznesowych. W planach m.in. budowa nowych bulwarów i centrów kongresowych

Aktualizacja: 29.11.2017 08:56 Publikacja: 29.11.2017 07:07

Luksor inwestuje, by przyciągnąć nowych turystów

Foto: Wikipedia

Mohamed Badr, gubernator Luksoru, wśród najważniejszych projektów wymienia renowację zabytków i wprowadzenie kolejnych udogodnień dla turystów - informuje magazyn „Egypt Today" na swojej stronie internetowej. Dzięki temu miasto ma stać się bardziej atrakcyjne dla gości, co przełoży się na zwiększenie przychodów z turystyki.

Jednym z głównych projektów jest uruchomienie turystycznej linii, którą będą jeździć autobusy z odkrytymi górnymi pokładami. Trasa ma wieść wzdłuż Nilu i dowozić turystów do najważniejszych zabytków miasta. Kolejne przedsięwzięcie, które chcą zrealizować miejscowe władze, to odnowienie wschodniego i zachodniego brzegu Nilu, przy którym powstaną sklepy, restauracje i kawiarnie. W Luksorze powstanie też centrum kongresowe, w którym będą mogły odbywać się międzynarodowe konferencje i spotkania. Planowane jest również uruchomienie opery, dzięki czemu do Luksoru będą przyjeżdżać znani artyści, a także budowa stadionu sportowego i centrów handlowych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Dolina Sanu i Wisły: pięć perełek, które zaskakują
Turystyka
Wizz Air uruchamia nowe połączenie. Popularny kurort dostępny bezpośrednio z Warszawy
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Reklama
Reklama