Zakopane skusiło najwięcej turystów

Prawie 374 tysiące turystów szukało w te wakacje ofert turystycznych w Zakopanem - podaje serwis eholiday.pl, w raporcie podsumowującym minione lato

Aktualizacja: 14.09.2017 11:50 Publikacja: 14.09.2017 09:41

Zakopane skusiło najwięcej turystów

Foto: Pixabay

Jak podaje serwis, biorąc pod uwagę zainteresowanie poszczególnymi województwami, tego lata Polacy upodobali sobie przede wszystkim regiony nadmorskie i pojezierza. Prawie 2,7 mln wyszukań w województwie pomorskim i ponad 1,7 mln w województwie zachodniopomorskim stanowiło w sumie 32,8 procent wszystkich wyszukań w okresie od czerwca do sierpnia.

Na kolejnych pozycjach znalazły się województwa: małopolskie (1,66 mln), dolnośląskie (1,09 mln) i warmińsko-mazurskie (1,06 mln). Najmniejszą popularnością cieszyły się natomiast województwa łódzkie, lubuskie i opolskie, w których łączna liczba wyszukań wyniosła niespełna 0,76 mln (5,5 procent puli).

Jednak przy analizie sezonu wakacyjnego pod kątem najpopularniejszych miejscowości, zdecydowanym zwycięzcą okazało się Zakopane z liczbą wyszukań przekraczającą 374 tysięcy (22,5 procent wyszukań w województwie małopolskim). Na podium znalazły się też Gdańsk (278 tysięcy, 10,3 procent w województwie pomorskim) i Łeba (240 tysięcy, 8,9 procent w województwie pomorskim). Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce zapewniły sobie kolejno: Wrocław, Sopot, Władysławowo, Kraków, Skorzęcin i Warszawa.

W województwie pomorskim użytkownicy serwisu eholiday.pl najczęściej szukali noclegów w Gdańsku, Łebie i Sopocie. W Gdańsku największą popularnością cieszyły się hostele, kwatery prywatne i pokoje gościnne. W pozostałych dwóch miejscowościach sytuacja przedstawiała się podobnie, niemniej w Łebie hostele ustąpiły miejsca domom letniskowym, a w Sopocie – apartamentom.

Na Pomorzu Zachodnim największe zainteresowanie wzbudzały Kołobrzeg, Międzyzdroje i Świnoujście. We wszystkich trzech miejscowościach najchętniej poszukiwano noclegów w kwaterach prywatnych i pokojach gościnnych, przy czym w Kołobrzegu turystów dodatkowo interesowały pobyty w sanatoriach, zaś w Międzyzdrojach i Świnoujściu – w apartamentach.

W województwie małopolskim najczęściej wyszukiwanymi miejscowościami były Zakopane, Kraków i Krynica-Zdrój, gdzie ponownie największym zainteresowaniem cieszyły się kwatery prywatne i pokoje gościnne. Jednak w Zakopanem bardzo popularne wśród naszych użytkowników były też domy do wynajęcia, w Krakowie – hostele i hotele, z kolei w Krynicy-Zdroju – sanatoria i hotele.

Na Dolnym Śląsku planujący wyjazd najczęściej poszukiwali noclegów we Wrocławiu, Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. We Wrocławiu największą popularnością cieszyły się hostele, hotele i apartamenty, w Karpaczu – apartamenty, kwatery prywatne i pensjonaty, natomiast w Szklarskiej Porębie – pokoje gościnne, kwatery prywatne i domy do wynajęcia.

W województwie warmińsko-mazurskim największe zainteresowanie wzbudzały Mikołajki, Giżycko i Ruciane-Nida. W tym regionie wspólnym mianownikiem dla wszystkich miejscowości – oprócz kwater prywatnych i pokoi gościnnych – były domy letniskowe. Ponadto w Giżycku turystów interesowały też apartamenty, zaś w Rucianem-Nidzie – ośrodki wypoczynkowe.

W Wielkopolsce najczęściej wyszukiwanymi miejscowościami były Skorzęcin, Boszkowo i  Poznań. W Skorzęcinie i Boszkowie największym zainteresowaniem cieszyły się domy letniskowe i ośrodki wypoczynkowe, przy czym w Skorzęcinie dodatkowo poszukiwane były pobyty w pokojach gościnnych, a w Boszkowie – w apartamentach. Inaczej sytuacja przedstawiała się w stolicy Wielkopolski, gdzie najpopularniejsze wśród naszych użytkowników okazały się hostele, hotele i mieszkania do wynajęcia.

W województwie śląskim planujący wyjazd najczęściej szukali noclegów w Wiśle, Międzybrodziu Żywieckim i Ustroniu. Największą popularnością w tych miejscowościach ponownie cieszyły się kwatery prywatne i pokoje gościnne, niemniej w Wiśle i Międzybrodziu Żywieckim turystów interesowały także domy letniskowe i domy do wynajęcia, z kolei w Ustroniu – pensjonaty.

Na Podkarpaciu największe zainteresowanie wzbudzały Solina, Polańczyk i Ustrzyki Górne. W tym regionie wspólnym mianownikiem dla wszystkich miejscowości były pokoje gościnne i kwatery prywatne. Ponadto, w Solinie użytkownicy eholiday.pl szukali również pobytów w domach letniskowych i domach do wynajęcia, w Polańczyku – w domach letniskowych, natomiast w Ustrzykach Górnych – na kempingach i w gospodarstwach agroturystycznych.

Na Mazowszu najczęściej wyszukiwanymi miejscowościami były Warszawa, Płock i Zegrze. W tym przypadku w niemal każdej miejscowości planujący wyjazd preferowali obiekty innego rodzaju. W Warszawie były to hostele, hotele i apartamenty, w Płocku – hotele, pokoje gościnne i kwatery prywatne, zaś w Zegrzu – ośrodki wypoczynkowe, domy do wynajęcia i gospodarstwa agroturystyczne.

W województwie lubelskim turyści najczęściej poszukiwali noclegów w Okunince, Kazimierzu Dolnym i Firleju. W Okunince i Firleju największą popularnością cieszyły się domy letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i hotele, podczas gdy w Kazimierzu Dolnym użytkowników bardziej interesowały pokoje gościnne, kwatery prywatne i pensjonaty.

Na Podlasiu największe zainteresowanie wzbudzały Augustów, Białystok i Białowieża. W tym regionie wspólnym mianownikiem okazały się kwatery prywatne. Ponadto, w Augustowie planujący wyjazd szukali też hoteli i domów letniskowych, w Białymstoku – hoteli i apartamentów, z kolei w Białowieży – gospodarstw agroturystycznych i domów do wynajęcia.

W województwie kujawsko-pomorskim najczęściej wyszukiwanymi miejscowościami były Toruń, Ciechocinek i Przyjezierze. W tym przypadku preferencje turystów także były zgoła odmienne. W Toruniu największą popularnością cieszyły się hotele, hostele i apartamenty, w Ciechocinku – kwatery prywatne, sanatoria i pokoje gościnne, natomiast w Przyjezierzu – domy letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i pola namiotowe.

Przebojami województwa świętokrzyskiego okazały się w tym roku Sielpia Wielka, Sandomierz i Kielce. W każdej z tych miejscowości użytkowników serwisu eholiday.pl interesowały przede wszystkim hotele, przy czym w Sielpi Wielkiej zainteresowaniem cieszyły się też domy letniskowe i ośrodki wypoczynkowe, w Sandomierzu – kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne, zaś w Kielcach – pokoje gościnne i apartamenty.

W województwie łódzkim największe zainteresowanie wzbudzały Uniejów, Łódź i Sulejów. Zbliżone preferencje wykazywali turyści wyjeżdżający do Uniejowa i Łodzi, którzy szukali noclegów przede wszystkim w hotelach, kwaterach prywatnych i pokojach gościnnych. Warto jednak nadmienić, że w Łodzi dużą popularnością cieszyły się również hostele. Z kolei w Sulejowie użytkownicy serwisu najchętniej poszukiwali ośrodków wypoczynkowych, gospodarstw agroturystycznych i domów letniskowych.

W Lubuskiem najczęściej wyszukiwanymi miejscowościami były Sława, Łagów i Zielona Góra. Wybierający się do Sławy i Łagowa interesowali się obiektami tego samego rodzaju – domami letniskowymi, ośrodkami wypoczynkowymi, pokojami gościnnymi i pensjonatami. Turyści planujący wyjazd do Zielonej Góry najchętniej szukali zaś noclegów w hotelach i hostelach.

Na Opolszczyźnie największym zainteresowaniem cieszyły się obiekty w Turawie, Nysie i Głębinowie. We wszystkich trzech miejscowościach najpopularniejsze okazały się domy letniskowe, w Turawie i Głębinowie – dodatkowo ośrodki wypoczynkowe, kempingi i domki kempingowe, natomiast w Nysie – również pokoje gościnne i hotele.

Jak podaje serwis, biorąc pod uwagę zainteresowanie poszczególnymi województwami, tego lata Polacy upodobali sobie przede wszystkim regiony nadmorskie i pojezierza. Prawie 2,7 mln wyszukań w województwie pomorskim i ponad 1,7 mln w województwie zachodniopomorskim stanowiło w sumie 32,8 procent wszystkich wyszukań w okresie od czerwca do sierpnia.

Na kolejnych pozycjach znalazły się województwa: małopolskie (1,66 mln), dolnośląskie (1,09 mln) i warmińsko-mazurskie (1,06 mln). Najmniejszą popularnością cieszyły się natomiast województwa łódzkie, lubuskie i opolskie, w których łączna liczba wyszukań wyniosła niespełna 0,76 mln (5,5 procent puli).

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek