Jak podaje portal TravelNews, Webjet kupił za 265 miliony dolarów brytyjskiego JacTravela, jeden z najsilniejszych w Europie banków miejsc noclegowych. Jego roczny obrót wynosi 4,1 miliarda funtów. Według informacji samego Webjeta, to przejęcie dało mu drugie miejsce na świecie wśród banków noclegów. Pierwsze nadal należy do Hotelbeds, który również dokonuje kolejnych przejęć. Ostatnio przejął spółki GTA i Tourico.

Za pośrednictwem innej spółki, Sunhotels, którą Webjet kupił w 2014 roku, firma poszerza mocno działalność w Europie. W sierpniu 2016 roku weszła w partnerstwo strategiczne z Thomasem Cookiem, które obejmowało około 3 tysięcy bezpośrednich kontraktów hotelowych. Dzięki temu Webjet zwiększył liczbę tych ostatnich do około 10 tysięcy. Ponadto przedsiębiorstwo przejęło kontraktowanie większości obiektów dodatkowych sprzedawanych przez Thomasa Cooka. Sunhotels odpowiada też za zarządzanie kontrolą standardów bezpieczeństwa w obiektach. Wartość transakcji wyniosła 21 milionów funtów.

Dzięki wszystkim przejęciom firma dysponuje około 17 tysiącami bezpośrednich kontraktów hotelowych.

W ostatnim raporcie finansowym spółka poinformowała, że jej przychody w pierwszym półroczu roku obrachunkowego (do 30 grudnia 2016 roku) wzrosły do 124,8 miliona dolarów (+67 procent), a zysk netto wyniósł 39,4 miliona dolarów.