Po bójce przed barem w Laganas na Zakintos zmarł 22-letni turysta ze Stanów Zjednoczonych. Jak podają media, policja aresztowała za pobicie ze skutkiem śmiertelnym dziewięć osób, w tym Greka i ośmiu Serbów. Do zdarzenia doszło 7 lipca, w sprawie trwa dochodzenie.

Laganas to znana miejscowość na Zakintos, słynąca z bogatego życia nocnego, przyciągająca licznych turystów.

- Priorytetem jest dla nas, by odwiedzający poczuli naszą gościnność i spędzili bezpieczne wakacje - mówi, cytowany przez portal Greek Travel Pages, burmistrz regionu Wysp Jońskich Theodoros Galiatsatos. - To pojedynczy przypadek, który absolutnie nie odzwierciedla sytuacji na wyspie, jakości bezpieczeństwa i stylu życia mieszkańców. W miejscach takich jak Zakintos, które odwiedzi w tym roku ponad milion turystów, może dochodzić do sporadycznych wypadków, którym nie da się przeciwdziałać, mimo wysiłków i wdrażania środków bezpieczeństwa - dodaje.

Galiatsatos zapewnia, że władze regularnie sprawdzają jakość napojów podawanych w barach, a policja patroluje wyspy. – Niestety, jeśli do danego miejsca przyjeżdża tak wielu gości, władze nie mogą kontrolować zachowania pojedynczych osób. To tragiczne zdarzenie zaszokowało naszą społeczność, lokalny rząd i władze regionu – dodaje.