Prezes DER Touristik Soeren Hartmann mówił w czasie konferencji ITT (Institute of Travel and Tourism), że firma będzie dalej kupować konkurentów i w ten sposób rozwijać się w Europie i poza nią - informuje brytyjski portal TTG Media. Obecnie do grupy należy 16 touroperatorów w Europie. Częścią koncernu jest m.in. czeski holding Exim Tours, do którego należy polski Exim Tours. Łącznie touroperatorzy z grupy DER Touristik obsłużyli w 2016 roku 7,1 miliona klientów.

– Inwestujemy w tę branżę i nie chcemy nic sprzedawać – mówi Soeren Hartmann. Zapowiada, że w ciągu 5-10 lat do grupy dołączą kolejne przedsiębiorstwa z różnych segmentów turystyki. Wśród nich znajdą się hotele i operatorzy rejsów wycieczkowych. – Rynek rejsów rośnie tak szybko, że musimy o nim myśleć – mówi prezes.

Według Hartmanna podstawowym obszarem działania koncernu pozostanie na razie Europa. Rozwój w innych regionach świata, m.in. w Chinach, nastąpi dopiero po umocnieniu DER Touristik na Starym Kontynencie. Ostatnio firma powołała jednak nowego touroperatora pakietującego dynamicznie - Avigo. Ma on zająć się sprzedażą oferty poza Europą.