Turek, który próbował wtargnąć do kokpitu, został obezwładniony przez załogę i pasażerów, a lecąca z Los Angeles maszyna wylądowała bezpiecznie w Honolulu. Nikomu nic się nie stało. Na pokładzie airbusa A321 było 181 pasażerów i sześcioro członków załogi.

FBI poinformowało, że 25-letni Turek Anil Uskanil już wcześniej złamał zasady bezpieczeństwa na lotnisku w Los Angeles. Według lotniskowej policji kilka godzin przed incydentem w powietrzu, Uskanil przeszedł przez drzwi prowadzące na płytę lotniska. Został zatrzymany, przesłuchany a następnie zwolniony.

Rzecznik policji Rob Pedregon powiedział, że Uskanil twierdził, że zgubił się, gdyż był pod wpływem alkoholu. Wcześniej pomyślnie przeszedł kontrolę bezpieczeństwa. Jako że poziom stężenia alkoholu we krwi mężczyzny nie było zbyt wysokie, został on wypuszczony.

Kilka godzin później Uskanil ponownie przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i złapał samolot na Hawaje, w którym zaczął się awanturować.

Z powodu incydentu Dowództwo Lotnictwa Pacyfiku poderwało dwa myśliwce F-22, by przechwyciły samolot. Władze przygotowują się do postawienia mężczyźnie zarzutów.