Reklama
Rozwiń

USA - obcokrajowcy zatrzymywani na lotniskach

Ogromne zamieszanie na amerykańskich lotniskach wprowadził piątkowy dekret Donalda Trumpa. Dokument ogranicza przyjazd uchodźców i imigrantów z krajów, które zdaniem prezydenta stanowią zagrożenie terrorystyczne

Publikacja: 29.01.2017 09:29

USA - obcokrajowcy zatrzymywani na lotniskach

Foto: AFP

Podpisanie przez prezydenta Donalda Trumpa rozporządzenia ws. imigrantów, spowodowało trudności na wielu lotniskach. Chodzi o rodziny oczekujące na bliskich, ale także o skład załóg niektórych linii lotniczych - trzeba było zmienić ich członków w obawie, że nie wszyscy będą mogli przekroczyć granicę.

Rozporządzenie amerykańskiego prezydenta zakazuje przyjmowania przez cztery miesiące wszystkich uchodźców. W wypadku Syryjczyków zakaz jest bezterminowy. Decyzja Donalda Trumpa wstrzymała na 90 dni wjazd do USA posiadaczy wiz i kart stałego pobytu z Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu. Obywatele Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie znaleźli się na tej liście.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta