Uczynić Polskę wrotami do Azji

Całoroczne, bezpośrednie połączenie między Warszawą a Dżakartą umożliwi ruch turystyczny w obie strony – zapowiada ambasador Indonezji w Polsce

Publikacja: 25.01.2017 08:23

Uczynić Polskę wrotami do Azji

Foto: archiwum prywatne, Anna Kłossowska kloss Anna Kłossowska

Dziesięciu touroperatorów z Indonezji i 49 przedstawicieli polskich biur podróży spotkało się na seminarium „Indonezja - egzotyczna przygoda", zorganizowanym przez Ambasadę Indonezji i Polską Izbę Turystyki.

- Polska ma wyjątkową pozycję na mapie Europy Środkowo-Wschodniej, bo otacza ją aż 19 krajów – zauważył we wstępie Peter Frans Gonta, ambasador Indonezji w Polsce. – Dlatego 6 grudnia 2016 roku zorganizowaliśmy w Warszawie konferencję z udziałem ambasad ze wszystkich tych krajów, aby zastanowić się, jak uczynić Warszawę głównymi wrotami, hubem do środkowej Europy i do Azji. Oba nasze kraje mają tyle atrakcji do pokazania. Uważam więc, że polskie biura podróży powinny sprzedawać naszą ofertę, a touroperatorzy z mojego kraju - polską i krajów Europy Środkowo-Wschodniej – dodał.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta