Pięć nowości od Lufthansy na przyszłe lato

Santiago de Compostela, Shannon, Bordeaux, Nantes i Heringsdorf - to nowości w przyszłorocznym wakacyjnym rozkładzie lotów Lufthansy

Publikacja: 17.11.2016 09:10

Pięć nowości od Lufthansy na przyszłe lato

Foto: materiały prasowe

Lufthansa uruchomiła rezerwacje wakacyjnych połączeń na lato 2017 roku. W ofercie pojawiło się 5 nowych europejskich kierunków z Frankfurtu i z Monachium.

Pięć nowości z Frankfurtu

Od 27 marca w każdy poniedziałek, środę i piątek będzie odbywał się nowy rejs z Frankfurtu do Santiago de Compostela (Hiszpania). Ceny biletów zaczynają się od 129 euro. Lot, wykonywany airbusem A319, potrwa 2 godziny 40 minut.

Od 2 kwietnia z frankfurckiego portu lotniczego będzie też można udać się do Bordeaux (Francja). Rejsy zaplanowano na czwartki i niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 119 euro. Także to połączenie będzie realizowane przez airbusa A319. Czas lotu przewidziano na godzinę i 45 minut.

Od 29 kwietnia z Frankfurtu rozpoczną się też cotygodniowe - sobotnie - loty do Shannon (Irlandia). Tak samo jak w przypadku Bordeaux, ceny biletów na to połączenie zaczynają się od 119 euro, a pasażerowie wsiądą do airbusa A319. Podróż z Niemiec do Irlandii potrwa 2 godziny 15 minut.

Powód do radości będą też mieli entuzjaści Madery, bo Lufthansa zapowiada, że będzie wykonywać rejsy do stolicy portugalskiej wyspy Funchal przez cały rok, a nie - jak do tej pory - tylko zimą. Airbus A321 będzie startował na Funchal raz w tygodniu, w soboty. Czas podróży oszacowano na 4 godziny 15 minut. Najtańsze bilety kosztują po 219 euro.

Rozkład wakacyjnych połączeń z Frankfurtu został też uzupełniony o nadbałtycki kurort Heringsdorf, położony na wyspie Uznam i graniczący ze Świnoujściem. Rejsy w każdą sobotę rozpoczną się od 15 kwietnia. Ceny na to połączenie, wykonywane bombardierem CRJ900, zaczynają się od 119 euro. Czas podróży przewidziano na godzinę i 20 minut.

Z Monachium do Francji i Hiszpanii

Tymczasem z lotniska w Monachium Lufthansa zabierze swoich pasażerów do Nantes (Francja) i Santiago de Compostela (Hiszpania).

Loty do Nantes będą odbywać się 4 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki, piątki i soboty, od 28 marca. Pasażerów wozić będą airbusy A319 i A320. Koszt podróży, która potrwa godzinę i 55 minut, to minimum 119 euro.

Loty do Santiago de Compostela zaplanowano natomiast na niedziele. W siatce połączeń niemieckiego przewoźnika będą dostępne od 9 kwietnia, w cenach zaczynających się od 149 euro. Czas trwania lotu, realizowanego przez airbusy A320, to 2 godziny 40 minut. Pielgrzymi i inni turyści, chcący przemierzyć słynną drogę św. Jakuba, mogą zarezerwować z Lufthansą specjalny rejs w jedną stronę, dzięki czemu podróż w obie strony będzie możliwa w połączeniu z lotem z Bilbao.

Lufthansa uruchomiła rezerwacje wakacyjnych połączeń na lato 2017 roku. W ofercie pojawiło się 5 nowych europejskich kierunków z Frankfurtu i z Monachium.

Pięć nowości z Frankfurtu

Pozostało 93% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Lotniska
Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy
Turystyka
Sun & Fun - stara marka, nowy właściciel
Materiał Promocyjny
Nowe miejsce spotkań dla biznesu i kultury w Krakowie. W kwietniu otwarcie unikalnego konceptu Stradom House
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Turystyka
Travelbay - polski startup, który wkrótce podbije Europę
Turystyka
Prezes Portów Lotniczych: Biura podróży muszą się wynieść z Lotniska Chopina