Biuro podróży Kama Tours z Lublina ogłosiło niewypłacalność

Biuro podróży z Lublina Kama Tours oświadczyło, że "nie jest w stanie wywiązać się z umów" z klientami, zawartych po 1 kwietnia tego roku. To już ósme biuro w tym roku, które ogłosiło niewypłacalność.

Aktualizacja: 26.07.2019 13:24 Publikacja: 26.07.2019 10:13

Biuro podróży Kama Tours z Lublina ogłosiło niewypłacalność

Foto: kamatours.pl

Lubelskie biur podróży Kama Tours, działające od 2010 roku, zgłosiło wczoraj (czwartek, 25 lipca) marszałkowi województwa lubelskiego swoją niewypłacalność.

Biuro zajmowało się głównie organizowaniem wycieczek dla dzieci i młodzieży. Jego gwarancję ubezpieczeniową, opiewającą na 215 tysięcy złotych, wystawiło Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa. Na razie jednak marszałek województwa nie musiał jej uruchamiać.

Jak powiedział nam Szczepan Jagiełło z biura prasowego urzędu marszałkowskiego, z informacji przekazanych przez organizatora wynika, że za granicą przebywa obecnie ponad 90 jego klientów - grupa w dwóch autokarach zwiedza Bałkany, turyści byli już w Chorwacji, teraz są w Bośni i Hercegowinie. - Ich pobyt i powrót jest opłacony. Pozostajemy w kontakcie z pilotami i uczestnikami wycieczki, a także na bieżąco monitorujemy sytuację - mówi Szczepan Jagiełło z biura prasowego urzędu.

Urząd marszałkowski nie ma natomiast informacji, ile poszkodowanych klientów Kamy Tours znajduje się w kraju.

"Marszałek Województwa Lubelskiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki niezbędnej do dokonania zwrotu wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezy turystyczne, które nie zostaną zrealizowane" - podaje urząd w komunikacie.

Kama Tours Sławomir Dziewulski zarejestrowała się jako organizator turystyki 8 kwietnia tego roku. Wcześniej, od 2010 roku, funkcjonowało biuro Kama Tours Katarzyna Dziewulska. Jak pokazuje centralna ewidencja organizatorów turystyki, oba podmioty miały ten sam adres biura w Lublinie. Co ciekawe, ta starsza firma, chociaż nie ma gwarancji na bieżący sezon, nie została wykreślona z rejestru.

To już ósmy upadek biura podróży w tym roku, a trzeci w lipcu.

Czytaj też: "Steja Travel ogłasza upadłość" i "Upadło biuro podróży Mediterraneum".

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek