Jak podkreśla dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław Jarosław Sztucki, cytowany w komunikacie prasowym, uwagę zwracają przede wszystkim bardzo dobre wyniki przewoźników sieciowych.
W lutym na trasach międzynarodowych przewieźli oni o 26,9 procent więcej pasażerów niż przed rokiem. Najwięcej podróżnych udało się do Düsseldorfu (ponad 33 procent) i Monachium (ponad 22 procent). Wyraźnie zwiększył się też ruch na trasie do Zurychu i Frankfurtu. Stale, bez względu na porę roku, utrzymuje się duże zainteresowanie połączeniem Air France'u na główne lotnisko Paryża.
- Wzrasta liczba pasażerów podróżujących w celach biznesowych, a także udających się do portów przesiadkowych w Europie - mówi Jarosław Sztucki.
Dwucyfrowy, prawie 13-procentowy wzrost liczby pasażerów zaliczyły również tanie linie lotnicze. W ich samolotach zajętych było zwykle około 90 procent miejsc. - Wśród kierunków południowych na pierwszym miejscu pod tym względem uplasowała się jak zwykle Teneryfa, a tylko nieznacznie ustępują jej Malaga, Malta i Lizbona - wymienia Jarosław Sztucki.
Przybyło też pasażerów na trasach krajowych - do Warszawy na lotnisko Chopina (PLL LOT) i do Gdańska (Ryanair).