Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała ich kandydatury. Jak mówił przedstawiając Magierowskiego posłom minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz wysłanie bardzo dobrze ocenianego wiceministra do Tel Awiwu, to ze strony Polski, "pewien, można powiedzieć, ukłon, czy też docenienie znaczenia relacji polsko-izraelskich".
- Podstawowym zadaniem ambasadora w Tel Awiwie będzie załagodzenie napiętych relacji między Polską a Izraelem powstałych w wyniku wprowadzenia nowelizacji ustawy o IPN i gwałtownych na nią reakcji niektórych izraelskich polityków, jak i środowisk żydowskich na całym świecie - mówił sam Magierowski.
Wymienił też jako ważny aspekt misji ambasadora współpracę "w trójkącie Warszawa - Jerozolima - Waszyngton.
Magierowski jest podsekretarzem stanu w MSZ od maja zeszłego roku. Odpowiada za politykę amerykańską, azjatycką i bliskowschodnią i za dyplomację ekonomiczną. Wcześniej, w latach 2015-2017, pracował w Kancelarii Prezydenta, m.in. jako dyrektor biura prasowego i ekspert ds. dyplomacji publicznej. Wcześniej Magierowski był dziennikarzem, specjalizował się w tematyce międzynarodowej. Pracował m.in. w "Gazecie Wyborczej", tygodniku "Newsweek Polska" i "Rzeczpospolita" (zastępca redaktora naczelnego).
Magierowski jest żonaty, ma dwoje dzieci. Biegle posługuje się językami: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim, włoskim, portugalskim i katalońskim, a w stopniu podstawowym - hebrajskim.