Jak informuje portal Greek Travel Pages, Grecja stała się dla Rosjan jednym z najważniejszych letnich kierunków wyjazdowych. Tamtejsze biura podróży notują 17-procentowy wzrost zainteresowania wycieczkami do tego kraju. Rostourism (Rosyjska Narodowa Agencja ds. Turystyki) szacuje, że na grecki urlop wyjedzie w tym roku ponad milion ludzi. Dla porównania, w 2010 roku było ich 880 tysięcy.

Maja Lomitze, prezes Stowarzyszenia Rosyjskich Touroperatorów ATOR (Association of Tour Operators in Russia), powiedziała w rozmowie z portalem Tourism Today, że spodziewa się, że wzrost liczby rosyjskich turystów w Grecji sięgnie nawet 15-20 procent. Jej zdaniem najpopularniejszymi kierunkami będą: Kreta, Chalkidiki, Rodos, Korfu, Zakynthos, Kos, Peloponez i Cyklady, a zwłaszcza wyspy Kawala i Thasos.

W 2017 roku Grecja znalazła się na 11 miejscu wśród najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Rosjan. Łącznie wybrało się tam 856 tysięcy ludzi, czyli o 9,5 procent więcej niż rok wcześniej. Najwięcej mieszkańców Rosji wyjechało jednak do Turcji - w sumie 4,52 miliona.

W związku z rosnącym popytem Ellinair, linia lotnicza należąca do Mouzenidis Group, zwiększyła liczbę miejsc w samolotach z Rosji do Grecji o 20-25 procent.