Siedem pomysłów na rodzinną zabawę w Dubaju

Tych, którzy szukają sposobu, by wiosną spędzić trochę czasu z rodziną, Dubai Tourism zaprasza na nowe, ekscytujące atrakcje. Od sportów plenerowych, przez kursy gotowania, po wystawy sztuki

Publikacja: 20.03.2018 10:12

Dubaj

Dubaj

Foto: Pixabay

Dubai Tourism przygotował krótki przewodnik dla rodzin, w którym opisuje najlepsze dostępne wiosną rozrywki w tym mieście.

Wypróbuj safari

Wiosną Dubaj zaprasza na safari. Wizyta w tym nietypowym zoo może być bowiem dużą frajdą dla całej rodziny. Oprócz bliskich spotkań z fauną i florą w Dubai Safari przygotowano szereg atrakcji edukacyjnych. Na gości czeka całe mnóstwo nauki i zabawy pod okiem specjalnie przeszkolonych przewodników. W kompleksie regularnie odbywają się też liczne imprezy okolicznościowe, np. z okazji Światowego Dnia Pandy czy Światowego Dnia Żaby.

Gotuj z werwą

Kursy kulinarne to okazja, by nauczyć się podstaw i udoskonalić niektóre przydatne na co dzień umiejętności, bez względu na to, czy jest się początkującym szefem kuchni czy rodzicem, który dba o rozwój swojego dziecka. Butik kulinarny (Culinary Boutique) w Jumeirah to szkoła gotowania i kawiarnia, organizująca specjalistyczne kursy poświęcone różnym rodzajom kuchni. Ponadto zaprasza na kursy "Dzień rodziny" i "Lekcje gotowania dla dzieci", przygotowywane z myślą o rodzinach i najmłodszych kucharzach.

Pędzle w dłoń

Dubaj zaprasza też do The Jam Jar w dzielnicy Al Quoz w Dubaju. Można tu wynająć potrzebne akcesoria malarskie, a następnie puścić wodze fantazji w pracowni artystycznej. Są tu pędzle, farby, płótna i życzliwi pracownicy, służący wsparciem tym, którzy szukają pomocy lub inspiracji. Po zakończeniu zajęć gotowe dzieło można zabrać  do domu.

Plusk!

Zdaniem władz metropolii mało jest miejsc lepszych do nauki i zabawy niż Legoland Dubai, park stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku od 2 do 12 lat. Dubai Tourism zaprasza więc na podbój Minilandu, w którym znajduje się kolekcja znanych dubajskich budowli i innych słynnych obiektów z całego świata, wykonana wyłącznie z klocków lego. Ciekawa będzie też wizyta w The Factory, gdzie można zobaczyć, jak powstają niektóre produkty (albo zabrać do domu samodzielnie zaprojektowane klocki lego).

Witaj przygodo

Dla tych, którzy mają dzieci uwielbiające strumienie, wodospady, fontanny, drzewa i ogrody z domkami na drzewie, drewniane pomosty i sieci do wspinaczki, zabawy w piasku, domowe zoo czy błotną kuchnię, przygotowano wycieczkę do parku XPark Jr. To miejsce stworzone z myślą o najmłodszych poszukiwaczach przygód. Znajduje się niedaleko XDubai Skatepark w Jumeirah, w pobliżu plaży Kite Beach. Tu dzieci mogą w bezpiecznych warunkach uczyć się podejmowania ryzyka, rozwijać pewność siebie, poznać nowych znajomych, pobudzić wyobraźnię i w pozytywny sposób pokonać własne ograniczenia. Już wkrótce w parku będą odbywać się specjalne programy dla grup, obejmujące m.in. budowanie szałasów, zajęcia plastyczno-techniczne i przygotowywanie ogniska.

Wskocz na deskę

W XDubai Skatepark dostępne są rampy o każdym poziomie trudności. W ofercie są również zajęcia poprawiające technikę jazdy. Całość znajduje się niedaleko Kite Beach, rodzice mają więc dużo miejsc, z których mogą bezpiecznie obserwować wyczyny swoich pociech. Jeżeli dzieciaki wolą wypróbowywać nowe triki bez nadzoru, mogą wpaść do jednej z pobliskich kafejek lub restauracji przy plaży. Na plaży naprzeciwko skateparku znajdują się też ogólnodostępne boiska do siatkówki, gdzie każdy, kto nie wyszalał się wystarczająco na desce, może rozegrać towarzyski mecz. W Zoo Skatepark w Al Quoz znajduje się natomiast największa w Dubaju kryta hala do jazdy na desce.

Gry i zabawy

Wszystkich fanów minigolfa Dubai Tourism zaprasza do Tee and Putt. To jedyne miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ze świecącym w ciemnościach ośrodkiem gry w golfa. Niedawno wprowadzono tu nową rozrywkę, która łączy grę w minigolfa z ideą pokoju zagadek (escape room). Śmiałkowie muszą zmierzyć się z tajemniczymi zadaniami golfowymi i w ciągu godziny rozwiązać dziewięć zagadek przy dziewięciu dołkach.

Dubai Tourism przygotował krótki przewodnik dla rodzin, w którym opisuje najlepsze dostępne wiosną rozrywki w tym mieście.

Wypróbuj safari

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Jakie są główne zalety systemów do zarządzania zasobami ludzkimi?
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Lotniska
Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy