Rosną ceny noclegów w największych miastach

Średnio o 5 procent wzrosły w 2017 roku ceny zakwaterowania w hotelach w dużych europejskich miastach – pokazuje analiza portalu HRS. W Warszawie zmiana wyniosła ponad 9 procent

Publikacja: 11.01.2018 22:58

Rosną ceny noclegów w największych miastach

Foto: Bloomberg

HRS przeanalizował ceny zakwaterowania w hotelach w największych miastach świata. Pod uwagę wziął wszystkie rezerwacje założone za jego pośrednictwem w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku w obiektach o standardzie od jednej do pięciu gwiazdek, w pokojach jedno- i dwuosobowych, ze śniadaniem i bez wyżywienia.

Okazało się, że w zeszłym roku średnie ceny dla Europy były o 5 procent wyższe niż rok wcześniej. Dużym zainteresowaniem cieszył się Londyn, gdzie przeciętnie za nocleg płacono 177 euro (+2,9 procent), z takim samym wydatkiem trzeba było liczyć się, rezerwując pokój w Zurychu (+1,7 procent). Największy wzrost kosztów, bo 12-procentowy, zanotowano w Pradze, gdzie średnia cena za nocleg wyniosła 84 euro. Dwucyfrowe zmiany na plus nastąpiły też w Moskwie (+10,3 procent, 96 euro) i Madrycie (+10,1 procent, 109 euro). Na końcu zestawienia dla Starego Kontynentu znalazł się Stambuł (+4 procent, 78 euro).

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Subskrybuj
gazeta
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku