Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii rozpoczyna nabór na podyplomowe studia kształcące menedżerów turystyki medycznej. Uczelnia, informując o utworzeniu nowego kierunku, powołuje się na badania, z których wynika, że rynek turystyki medycznej wzrastać będzie o około 15 procent rocznie.
- Segment ten wymaga specjalistycznego podejścia – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Mariusz Arent z Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej. – Program kształcenia menedżerów turystyki medycznej oferowany przez WSTiE jest unikatowy w skali kraju - zapewnia.
Podczas kursu omówione zostaną zagadnienia z prawa w turystyce zdrowotnej, kulturowych uwarunkowań kreowania ofert turystyki zdrowotnej i z systemu opieki zdrowotnej w Polsce, a także takie tematy jak: marketing w turystyce zdrowotnej, organizacja turystyki zdrowotnej na świecie, obsługa pacjenta zagranicznego, kreowanie produktu polskich uzdrowisk czy zarządzanie strefą wellness i spa.
Wśród wykładowców znaleźli się lekarze, eksperci od marketingu turystycznego, prawnicy oraz menedżerowie placówek medycznych, uzdrowiskowych i wellness, m. in. dr Anna Białek-Wolf, dr Marcin Mikos, Arkadiusz Dawidowski, Mariusz Arent, Arkadiusz Buziewicz, Jan Rudomina, Marek Gnusowski, Magdalena Rutkowska i Jerzy Szymańczyk.
- Nasze studia są idealną inwestycją w rozwój każdego menedżera, który zarządza publicznymi i prywatnymi placówkami medycznymi, komercjalizującymi swe usługi dla pacjentów zagranicznych – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, dr Bartłomiej Walas, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE. – Wielu menedżerów od lat podkreślało, że na rynku brakuje kompleksowego, praktycznego programu dla tej odpowiedzialnej branży. Studia prowadzone będą w Krakowie w trybie niestacjonarnym, aby umożliwić bezproblemowe łączenie nauki z pracą zawodową - dodaje.