„Widoki jak z „Pana Tadeusza”, ścieżki jak z „Hobbita”

materiały prasowe

Ośmiu blogerów będzie walczyć o zwycięstwo w „Turystycznych mistrzostwach blogerów” – ogłosiła Polska Organizacja Turystyczna

Konkurs jest pierwszą w Polsce akcją mającą na celu stworzenie unikalnych przewodników po miejscach pomijanych w tradycyjnych informatorach turystycznych – wyjaśnia POT. Szesnaścioro blogerów wyłonionych w poprzednim etapie konkursu przygotowało plany swoich podróży we współpracy z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi (ROT). Następnie odwiedzili oni wybrane miejsca i stworzyli obszerne relacje opatrzone zdjęciami, które poddane zostały ocenie internautów i kapituły. Po podsumowaniu wyników głosowania internetowego, zasięgów wygenerowanych przez blogerów oraz głosów kapituły ogłoszono, kto przejdzie do kolejnego etapu.

– Wybór finałowej ósemki nie był łatwy – komentuje w komunikacie prasowym POT wiceprezes Agnieszka Jędrzejczyk. – Wszyscy autorzy prezentowali bardzo wysoki poziom. Obradowaliśmy długo, ale udało nam się dojść do porozumienia i wierzę, że podjęliśmy dobrą decyzję. Z niecierpliwością czekam na kolejne wpisy i materiały wideo na blogach autorów 

Do finału dostali się reprezentanci ośmiu regionów: Alicja Rapsiewicz pokazała województwo kujawsko-pomorskie przez pryzmat nieodkrytej przez turystów Doliny Dolnej Wisły, kryjącej krzyżackie zamki i drewniane chaty mennonitów.

Przewodnik po województwie zachodniopomorskim z nadmorską trasą do pokonania z dziećmi udowodnił, że istnieją alternatywny dla plażowania oraz budek z goframi. Kaja Wolnicka spróbowała tam m.in. jazdy konnej na plaży i spróbowała odnaleźć wyjście z największego roślinnego labiryntu w Polsce.

Drewniane perły podkarpackiej architektury przedstawił Bartłomiej Szaro, kusząc przy okazji widokami jak z „Pana Tadeusza”, ścieżkami jak z „Hobbita” i jedzeniem… jak u babci”.

Lubelszczyzna zachwyca na nowo widziana z perspektywy kajaka płynącego po Bugu (z mopsem na pokładzie!). „Podziwialiśmy mieniące się w słońcu kopuły cerkwi, poznaliśmy tradycję Brodaczy i próbowaliśmy smakołyków w magicznym Uroczysku” – wspomina spływ Karolina Siwkiewicz.

Po Mazowszu oprowadziła blogerka odkrywająca na nowo uroki ostatniej dzikiej rzeki europejskich stolic – Wisły. Aleksandra Świstow zaprasza „Chodź NA Wisłę, bo na Wiśle jest fajnie!”.

Autorka bloga Taste&Travel zaprosiła czytelników do województwa lubuskiego, gdzie znaleźć można odpowiedź na pytanie czy trzeba jechać do „Bordeaux lub Toskanii, aby zobaczyć pola pełne winorośli i zdegustować świetnie zbalansowane, jakościowe wina.

W województwie łódzkim możliwe okazało się natomiast nie tylko zwiedzanie, ale też podróż w czasie. „Wystarczy udać się do Rogowa w województwie łódzkim, aby cofnąć się w czasie o 100 lat i przejechać zabytkową koleją wąskotorową” – opisują swoją przygodę Kamila i Paweł Florczak.

Na Warmię, traktowaną niesłusznie „jak uboższa kuzynka znanych i lubianych Mazur”, zabrali czytelników Dorota i Jarek Kowalscy. Sprawdzili oni jak smakują lokalne specjały przygotowywane przez rdzennych i nowych, ale już zakochanych w tej okolicy mieszkańców.

W trzecim etapie rywalizacji finaliści mają do zrealizowania dwa zadania. Pierwsze to przygotowanie kolejnego wpisu z podróży po regionie. Blogerzy ponownie wyruszą w podróż po okolicy i skorzystają z lokalnych atrakcji, wybranych wspólnie z przedstawicielami Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Swoje przygody uwiecznią tym razem także w materiałach wideo w formie vloga, teledysku lub wideo-pocztówki – to druga część finałowego zadania. Film zostanie opublikowany na odpowiednim kanale blogera (YouTube, Facebook) oraz na jego blogu. Wyniki zostaną opublikowane na stronie mistrzostwablogerow.polska.travel, a zwycięzcy nagrodzeni podczas uroczystej gali finałowej.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci chcą wyższej prowizji, Bentour ją daje

Niemieccy agenci domagają się od touroperatorów 11 procent prowizji już od pierwszej rezerwacji. Jako ...

Bułgaria tylko minimalnie poprawiła turystyczny wynik

O 0,4 procent wzrosła liczba turystów zagranicznych, którzy w zeszłym roku odwiedzili Bułgarię. Łącznie ...

Marka Neckermann sprzedana do Turcji

Turecki touroperator Anex Tour kupił prawa do marki Neckermann Reisen. To nie pierwszy zakup ...

Niemieckie autostrady będą płatne

Od października 2020 roku kierowcy korzystający z niemieckich autostrad będą musieli za nie płacić. ...

Wielbłądy ścigają się w Abu Zabi

Festiwal tradycji i kultury imienia szejka Sultana Bin Zayeda al-Nahyana to jedna z największych ...

Ceny w biurach podróży stoją, w tanich liniach lotniczych spadają

Tylko symboliczne zmiany w cenach wyjazdów letnich w biurach podróży i jednocześnie spore obniżki ...