Turystyka w Bułgarii rośnie zgodnie z planem

materiały prasowe

2,6 miliona turystów odwiedziło Bułgarię w czerwcu i lipcu tego roku. Ze statystyk wynika, że szacunki ministerstwa mówiące o 5-procentowym wzroście w sezonie letnim potwierdzą się

Turystyka przyjazdowa do Bułgarii rośnie już trzeci rok z rzędu, informuje tamtejsze ministerstwo odpowiedzialne za ten segment gospodarki. Jak wynika z danych Narodowego Urzędu Statystycznego, w czerwcu i lipcu do kraju przyjechało ponad 2,6 miliona gości z zagranicy, czyli o 3,6 procent więcej niż rok wcześniej.

Minister turystyki Nikolina Angelkova dodaje, że szacunki mówiące o 5-procentowym wzroście liczby turystów w tegorocznym sezonie letnim potwierdzą się. Angelokova podała też, że od stycznia do lipca do kraju wybrało się ponad 5,2 miliona odwiedzających, co stanowi wzrost o 6,9 procent rok do roku. Dodaje, że dwa największe koncerny turystyczne, Thomas Cook i TUI, planują rozpocząć loty do Bułgarii na sezon Lato 2019 już w kwietniu, co pozwoli wydłużyć sezon.

Szefowa bułgarskiej turystyki zapewnia, że nadal będą prowadzone kontrole nad Morzem Czarnym. Przypomnijmy, resort bada między innymi, czy hotele oferują usługi na poziomie odpowiadającym oficjalnej kategorii. W wyniku audytów jedną gwiazdkę stracił już na przykład hotel Palma w Złotych Piaskach.

Odnosząc się do nadchodzącego sezonu zimowego, Angelkova poinformowała, że liczba przyjazdów powinna zwiększyć się o 5 – 10 procent rok do roku. Ten segment od dwóch lat bardzo dobrze się rozwija, w sezonie 2016/17 zanotowano prawie 19-procentowy wzrost, w roku 2017/18 było to 12 procent.

– Mam nadzieję, że osiągniemy jeden z celów, jakie sobie postawiliśmy, jeśli nie w tym, to najpóźniej w przyszłym roku, a mianowicie pozyskania 10 milionów turystów łącznie w sezonie zimowym i letnim – mówi Angelkova i dodaje, że oczywiście najważniejsze są cele dotyczące okresu po wakacjach. Więcej przyjeżdżających po sezonie można pozyskać dzięki rozwojowi tras enoturystycznych i kulinarnych, kulturowych i historycznych, ale też dzięki ofercie spa. W ten sposób Bułgaria może stać się kierunkiem całorocznym – przewiduje minister.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Antalya bije rekord w turystyce

85 205 pasażerów przyleciało do Antalyi 8 czerwca. To rekordowa liczba. Statystyki pokazują, że ...

Stewardesa Ryanaira jak sprzedawczyni

Perfumy, posiłek, kupon-zdrapka – łącznie osiem różnych artykułów mają sprzedawać codziennie członkowie personelu pokładowego ...

Lotnisko Babimost z 127-procentowym wzrostem

W porcie lotniczym Zielona Góra Babimost obsłużono w październiku 2156 pasażerów. To o 127 ...

Tomasz Majszyk kieruje Radissonem w Świnoujściu

Na czele pierwszego 5-gwiazdkowego hotelu w Świnoujściu stanęli dwaj panowie – Tomasz Majszyk jako ...

POT rozmawia o przyszłości przemysłu spotkań

Przedstawiciele najważniejszych regionalnych i miejskich convention bureaux spotkali się z prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. ...

Największa nad Morzem Śródziemnym wioska wakacyjna powstanie w Bodrum

12 milionów metrów kwadratowych zajmie nowy kurort w Bodrum. Znajdą się w nim m.in. ...